کد خبر: ۶۶۳۱۸۷۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
کد خبر : ۶۶۳۱۸۷۷
گروه : قم » قم
در شورای شهر قم تصویب شد؛

اجاره بهای نصب آنتن‌های BTS در بوستان‌ها و اماکن عمومی شهر قم با تصویب شورای اسلامی شهر قم به ماهی چهار میلیون تومان افزایش یافت.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم؛ در جلسه شامگاه دوشنبه شورای اسلامی شهر قم که در ساختمان شهید باکری برگزار شد، اجاره بهای نصب آنتن‌های BTS در بوستان‌های شهر قم از ماهی سه میلیون تومان به ماهی چهار میلیون تومان افزایش یافت.

این لایحه توسط مجید اخوان، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر قم مطرح شد.

 وی مطرح کرد:اکنون شرکت مخابرات به ازای نصب هر آنتن BTS در بوستان‌های شهر قم ماهانه سه میلیون تومان به شهرداری پرداخت می‌کند.

اخوان با اشاره به اینکه این اجاره بها از سال ۹۴ افزایش نداشته عنوان کرد: با افزایشی که برای سال آینده صورت خواهد گرفت، در نهایت افزایش اجاره بهای این دکل‌های مخابراتی سالی ۱۰ درصد است.

سید امیر سامع، معاون خدمات شهری شهرداری قم هم در این جلسه با اشاره به مشکلات نما و منظر و ایمنی که دکل‌های مخابراتی برای شهر ایجاد می‌کنند، گفت: بر اساس روندی که داریم برای حدود ۴۰ دکل قرارداد بسته شده که در این زمینه بحث درآمدی نداریم بلکه تلاش می‌کنیم تا تعداد دکل‌ها کاهش یابد.

وی با اشاره به تعامل شرکت مخابرات و شهرداری قم در این زمینه افزود: کاهش تعداد دکل‌ها و ادغام شدن آنها از موضوعاتی است که پیگیری می‌شود.

حسین اسلامی، رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر قم هم در این زمینه با اشاره به اینکه در گذشته این مبلغ بهای خدمات و حق الارض مطرح می‌شد که درست نبود، اظهارداشت: با مخالفت مراجع قضایی قرار شد این مبلغ به عنوان اجاره بهای مناطقی که در اختیار شهرداری است در نظر گرفته شود که اجاره هم بر اساس قرارداد و توافق طرفین اتفاق می‌افتد.

عبدالله جلالی، رئیس شورای اسلامی شهر قم هم در این جلسه با تأکید بر اهمیت ساماندهی دکل‌های مخابراتی در شهر قم، اظهار کرد: شهرداری قم باید در این عرصه وارد عمل شود.

وی با اشاره به مشکلاتی که این دکل‌ها از لحاظ سلامتی ایجاد می‌کنند، افزود: باید پیگیری کنیم که تمام این دکل‌ها در مناطق عمومی تأسیس شود نه منازل مسکونی.

انتهای پیام/الف

لزوم ساماندهی دکل‌های مخابراتی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر