کد خبر: ۶۶۴۴۰۹۳
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
کد خبر : ۶۶۴۴۰۹۳

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: روحانیت و حوزه‌ها حافظان میراث عظیم اسلام هستند .

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل،آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور پیش از ظهر امروز در همایش طلایه‌داران تبلیغ در اردبیل با اشاره به اینکه روحانیت و حوزه‌ها حافظان میراث عظیم اسلام هستند اظهار داشت: حوزه‌های علمیه و روحانیون نقش بسیار مهمی در رابطه با تبلیغ مباحث دینی و مقابله با باورسوزی دینی استکبار جهانی دارند و از تمامی کسانی که در استان‌ها و این کشور پایه‌گذار مدارس دینی و حوزه‌های علمیه بودند قدردانی و نام آنها را به نیکی یاد می‌کنیم.

وی با اشاره به اهمیت واقعه غدیر بیان کرد: واقعه غدیر خم یک تدبیر الهی بود و بعد از آن روز نیز توطئه‌ها و طراحی‌های سنگین و پیچیده‌ای برای نابودی واقعه غدیر برنامه‌ریزی شد که به خواست خدا همه آنها محو شده و استراتژی‌های شیطانی برای فراموشی این واقعه ناکام ماند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزود: غدیر ده‌ها نکته دارد و هدفمند بوده چرا که در مقابل توطئه‌ها با بهره‌گیری از پیام‌های این روز ایستادگی می‌کنیم و این حماسه در تاریخ اسلام ماندگار شده است.

اعرافی با اشاره به اهمیت عاشورا و ماه محرم تصریح کرد: عاشورا مشعل فروزان و مکتب بزرگ اسلام بوده ودر واقع همه اسلام در این روز تجلی پیدا کرده است و امروز شاهد هستیم که خیل عظیم شبکه‌های ماهواره‌ای و کانال‌های مجازی برای دور کردن مردم از عاشورا و محرم برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی گفت: همه ساله باید عاشورا و غدیر در بیان علما و روحانیون زنده شود و ماه محرم و صفر فرصت مناسبی بوده که علما و روحانیون به تبیین اهمیت این دو روز مهم در دین اسلام بپردازند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: طلبه و روحانی باید اهل فکر و تفکر باشد و شناخت خوبی از مسائل روز دنیا به دست آورد چرا که مطالعه سبب ارتقای سطح آگاهی می‌شود و در مواجهه با مردم و سوالات آنها یک طلبه و روحانی باید به قدری اطلاعات و آگاهی داشته باشد که توانایی پاسخگویی به سوالات آنها را داشته باشد.

انتهای پیام/ع

عاشورا مشعل فروزان و مکتب بزرگ اسلام است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر