آغاز توزیع گوشت گرم گوسفندی وارداتی در ۴ شهرستان استان بوشهر

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان بوشهر از آغاز توزیع گوشت گرم گوسفندی وارداتی خبر داد و گفت: ۸.۵ تن گوشت گرم گوسفندی استرالیایی در ۴ شهرستان استان بوشهر برای کنترل قیمت گوشت گوسفندی داخلی توزیع شد.

آغاز توزیع گوشت گرم گوسفندی وارداتی در ۴ شهرستان استان بوشهربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، مهدی صداقت‌شعار در بوشهر با اشاره به تامین نهاده‌های دامی و توزیع آن بین واحد‌های دامی و مرغ‌داری‌های استان بوشهر اظهار داشت: در ۵ ماه نخست امسال با هدف حمایت از استمرار تولید، شش‌هزار تن نهاده‌های دامی بین واحد‌های دامی استان بوشهر توزیع شده است.

وی این نهاده‌های دامی را ذرت، سویا و جو دانست و تصریح کرد: در ۵ ماه نخست امسال ۴ هزار و ۵۰۰ تن ذرت، یک هزار و ۵۰۰ تن سویا توزیع شده و ۵۰۰ تن جو برای توزیع بین دامداری‌ها ذخیره سازی شده است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان بوشهر از توزیع گوشت منجمد گوساله‌ای خبر داد و بیان کرد: در ۵ ماه نخست امسال برای تنظیم قیمت گوشت قرمز و سفید یک تن گوشت منجمد گوساله‌ای و ۴۰۲ تن گوشت مرغ منجمد در استان بوشهر توزیع شده است.

صداقت‌شعار با اشاره به اینکه در ایام نوروز ۵۸ تن تخم‌مرغ با قیمت مصوب توزیع شد خاطرنشان کرد: در ۵ ماه نخست امسال ۷۳۱ تن مرغ مازاد واحد‌های مرغ‌داری‌های استان بوشهر با اعتبار ۵۵ میلیارد ریال خریداری، ذخیره‌سازی و با قیمت مصوب تنظیم بازار توزیع شد.

وی با اشاره به افزایش گوشت گرم گوسفندی از واردات و آغاز توزیع گوشت گرم گوسفندی وارداتی در بازار خبر داد و خاطرنشان کرد: ۸.۵ تن گوشت وارداتی استرالیایی شب گذشته وارد استان بوشهر و بین فروشگاه‌های ۴ شهرستان بوشهر، کنگان، گناوه و دشتستان توزیع شد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان بوشهر قیمت هر کیلوگرم گوشت گرم وارداتی را برای مصرف کننده ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۳۸ هزار تومان دانست و تصریح کرد: این طرح تا زمان تنظیم بازار و کنترل قیمت گوشت گوسفندی داخلی ادامه دارد.

صداقت‌شعار افزود: گوشت گوسفندی وارداتی استرالیا در مرکز استان بوشهر از طریق فروشگاه‌های رفاه، بازار روز و سه قصابی و در شهر‌های گناوه، کنگان و برازجان از طریق فروشگاه‌هایی که ستاد تنظیم بازار تعیین می‌کند توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه نهاده‌های دامی بین ۲۱۴ واحد مرغ‌داری استان بوشهر توزیع شده است تصریح کرد: جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان بوشهر آغاز شده که پیش بینی می‌شود قیمت گوشت مرغ در استان بوشهر روند نزولی داشته باشد و به کیلویی ۹ هزار تومان کاهش یابد.

انتهای پیام/م

توزیع ۸.۵ تن گوشت گرم گوسفندی وارداتی در استان بوشهر

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار