کد خبر: ۶۶۴۸۰۷۳
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی:

مهدی زاده با اشاره به راه اندازی نخستین مرکز فناوری انرژی گفت: این مرکز با هدف استمرار فعالیت استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان آغاز به کار کرده است.

به گزارش حوزه فن‌آوری‌ گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛   کامبیز مهدی زاده دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی از راه اندازی نخستین مرکز فناوری انرژی خبر داد و اظهار کرد: این مرکز به زودی با حمایت ستاد و بخش خصوصی راه اندازی می‌شود تا تمامی استارتاپ ها، شتابدهنده‌ها و شرکت‌های دانش بنیان حوزه انرژی به صورت متمرکز فعالیت خود را در آن ادامه دهند.

مهدی زاده راه اندازی این مرکز را گامی برای ساماندهی فعالیت‌ها در حوزه انرژی دانست و ادامه داد: این مرکز مکانی برای ارائه نوآوری‌های حوزه انرژی است تا شرکت‌های حاضر در آن ایده‌ها و توانمندی‌های خود در این حوزه را عرضه کنند. برای راه اندازی این مرکز بخش خصوصی همچون استارتاپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری کرده اند و زیرساخت‌ها برای راه اندازی مرکز فراهم شده است.

قدرتمند کردن شرکت‌های توانمند به کمک مراکز فناوری

دبیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی با اشاره به اینکه تبدیل شرکت‌های کوچک حوزه انرژی به شرکت‌هایی بزرگ از اهداف فعالیت این مرکز است بیان کرد: این مرکز بستری را فراهم می‌کند تا شرکت‌های توانمند، اما کوچک به شرکت‌هایی قدرتمند تبدیل شوند و بازار خود را توسعه دهند در این صورت با فعالیت خود به اقتصاد کشور نیز نفع می‌رسانند.

وی همچنین عنوان کرد: استارتاپ ها، شتاب‌دهنده‌ها و شرکت‌های علاقمند به فعالیت در حوزه انرژی می‌توانند با مراجعه به ستاد توانمندی و ایده‌های خود را ارئه دهند و پس از بررسی توسط تیم کارشناسی به آن‌ها فرصت حضور در مرکز و حمایت برای توسعه فعالیت و ایده شان داده می‌شود. در ادامه نیز اگر روند فعالیت آن‌ها رو به رشد بود برای توسعه بازار حمایت می‌شوند. پس در این مرکز ایده‌ها جمع آوری می‌شود تا برای صنعتی شدن آن‌ها اقدامات لازم انجام شود.

مهدی زاده در بخش بعدی سخنان خود به فعالیت‌های ستاد در دور جدید اشاره کرد و گفت: در ستاد به دنبال این هستیم تا با ساماندهی فعالیت‌های دوره‌های گذشته زمینه را برای توسعه فعالیت‌ها فراهم کنیم؛ بنابراین سرنوشت تمام پروژه‌های ستاد مشخص می‌شود تا با تغییر مدیریت‌ها افراد جدید دچار چالش نشوند. همچنین جدولی اماده شده تا از این پس میزان پیشرفت پروژه‌ها مشخص باشد که در چه وضعیتی قرار دارند.

وی به استفاده از دستاورد‌هایی همچون اسکن کد و هولوباکس در ستاد نیز اشاره کرد که دسترسی به اخرین اخبار و دستاورد‌های حوزه انرژی را آسان می‌کند و به نوعی صرفه جویی در وقت و هزینه را برای علاقمندان در این حوزه به دنبال دارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر