کد خبر: ۶۶۵۳۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸

پرستش الهه عقرب و سپس بازی با عقرب‌ها از مراسم سنتی سالیانه ساکنان یک روستا در هندوستان به شمار می‌رود.

یک مراسم سنتی پرستش عجیب در هندوستان! + فیلمبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بیشتر مردم جهان حتی در مقابل پیشنهاد پول نیز جرات نمی‌کنند به یک عقرب دست بزنند اما ساکنان یک روستای کوچک در هندوستان نه تنها برای پیدا کردن این جانوران زهرآلود جستجو می کنند بلکه پس از پیدا کردن عقرب ها آنها را روی صورت، دست  و درون دهان خود قرار می دهند. این عمل بخشی از یک تشریفات پرستش به شمار می رود.

هر سال در روز "نگا پانچامی" یا مراسم سنتی پرستش مارها مردمان زیادی از نقاط مختلف اطراف در این روستا که الهه  عقرب ها یا "کندامای" در آنجا قرار دارد حضور بهم می رسانند. در این مراسم زنان، مردان و کودکان در اطراف این الهه جمع می شوند و برای سلامتی و موفقیت خود دعا می کنند. در این مراسم ساری (لباس زنان هندو)، نارگیل و روغن توزیع و پس از پایان مراسم دعا، جستجوی افراد برای یافتن عقرب آغاز می‌شود. آنها پس از پیدا کردن عقرب شروع به بازی با آن می کنند.


بیشتر بخوانید: دختر مراکشی که عاشق خوردن مار و عقرب است+فیلم


در ویدئویی که منتشر شده است افراد محلی را در حالی که بدون ترس عقرب ها را روی دست، پا و صورت خود قرار می دهند دیده می شوند. این پرستش کنندگان در حالی عقرب ها را در دهان خود قرار می دهند که بر این باورند الهه عقرب ها از آنها مراقبت می کند.

گفتنی است؛ بنا به ادعای برخی منابع محلی تاکنون هیچ موردی از گزیده شدن مردمان محلی توسط عقرب ها مشاهده نشده است.

انتهای پیام/

مراسم عجیب پرستش عقرب ها در هندوستان! + فیلم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر