کد خبر: ۶۶۵۳۸۵۰
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۳
معاون رئیس جمهور؛

رئیس سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده ۱۹۰۰ پروژه در حوزه گردشگری کشور در حال اجرا است.

۱۹۰۰ پروژه گردشگری در کشور آغاز شده استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛ علی اصغر مونسان ظهر یکشنبه در جلسه شورای اداری فیروزه اظهار کرد: کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد که از قبل سنگین‌تر بوده و این موضوع سختی‌ها و دشواری‌هایی را برای مردم به وجود آورده است.

وی افزود: ما نمی‌خواهیم به خواسته‌های دولت فعلی آمریکا تن دهیم و باید مقاومت کنیم و خوشبختانه مردم مقاومی داریم. بعد از برجام تجارت ایران کاهش هزینه داشت و خوشبختانه برجام این مسیر را باز کرد که تجارت را با کمترین هزینه‌ها انجام دهیم.

معاون رئیس جمهور بیان کرد:در بخش درمان و سلامت اتفاقات بزرگی اتفاق افتاد و هزینه‌های زیادی از دوش مردم برداشته شد. دولت توسعه کشاورزی را نسبت به قبل با تلاش زیادی پیش خواهد برد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی اظهار کرد: گردشگری جهانی به اقتصاد سوم رسیده است و رشد پر شتابی را در پیش گرفته که باید از این ظرفیت در کشور استفاده شود. گردشگری سه بعد اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی دارد که باید از این سه بعد در کشور به خوبی استفاده کرد.

مونسان خاطرنشان کرد: گردشگری باعث ارز آوری در کشور می‌شود که موضوع مهمی بوده و خوشبختانه سال گذشته ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار گردشگر وارد کشور شده اند و گردشگری نسبت به بخش‌های دیگر می‌تواند شغل‌های زیادی را ایجاد کند.

وی اذعان کرد: به واسطه پروژه‌های بوم گردی در کشور اشتغال در روستا‌ها را افزایش داده ایم و از مهاجرت روستاییان جلوگیری شده است. همچنین بخش گردشگری به خوبی توانسته است فرهنگ کشور را به جهانیان منتقل کند.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: ۱۹۰۰ پروژه در حوزه گردشگری کشور در حال ساخت است و در این راستا تلاش می‌کنیم تا پایان دولت ۱۵۰۰ پروژه را به اتمام برسانیم.

مونسان گفت: خوشبختانه ۳۸ درصد رشد گردشگری داشته ایم، کاروانسرا‌ها در کشور در حال تبدیل به هتل‌های بسیار بی نظیر هستند و باید از ظرفیت تاریخی کشور استفاده شود تا عقب ماندگی اقامت را جبران کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت فیروزه در حوزه گردشگری افزود: برای مرمت باغ نشاط فیروزه که بزرگترین باغ ایرانی است۵۰۰ میلیون تومان تخصیص خواهد یافت همچنین برای کاروانسرای شوریاب هم از محل اعتبارات سازمان برنامه ریزی خواهیم کرد تا مرمت آن آغاز شود و باید تلاش کنیم تا بتوانیم بخش خصوصی را برای اتمام مرمت وارد کنیم.

معاون رئیس جمهور گفت: معدن فیروزه می‌تواند ژئوتوریسم را در خراسان رضوی بوجود آید و همچنین برای خانه کمال الملک ۲۵۰ میلیون تومان تخصیص خواهد یافت.

انتهای پیام/ز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر