کد خبر: ۶۶۵۵۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
مدیرکل حفاظت از محیط زیست خراسان رضوی عنوان کرد؛

مدیرکل حفاظت از محیط زیست خراسان رضوی خواستار استقرار دائم پزشک در باغ وحش مشهد برای نظارت بر روند رسیدگی به حیوانات این مجموعه شد.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  تورج همتی   مدیرکل حفاظت از محیط زیست خراسان رضوی در دیدار با با مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: ضرورت دارد به منظور رسیدگی به وضعیت گونه های دراسارت  همچون گونه های موجود در باغ وحش وکیل آباد مشهد از سوی دامپزشکی اقدامات مناسبی صورت بگیرد.

وی افزود: پیشنهاد ما این است به منظور تسهیل و تسریع در موضوع ساماندهی وضعیت باغ وحش و مدیریت یکپارچه و مواردی که نیاز به سرعت بخشی در قرنطینه برخی گونه ها دارد ، یکی از دامپزشکان مورد وثوق دامپزشکی مانند کارشناس محیط زیست، مقیم باغ وحش بوده شده از نزدیک به عنوان نماینده آن اداره کل درجریان رخدادهای آن مجموعه قرار گیرد. 

مدیرکل حفاظت از محیط زیست خراسان رضوی بیان کرد: ضرورت دارد به منظور  آشنایی  و بروز رسانی علمی و عملی کارشناسان و محیط بانان محیط زیست در زمینه شناسایی و پیشگیری از بیماری های مسری و مشترک بین انسان و حیوان کارگاه های آموزشی با کمک دامپزشکی برگزار شود. 

همتی تصریح کرد: با توجه به تلفاتی که در اثر بیماری های مسری در حیات وحش دیگر استان ها شاهد بوده ایم ورود دامپزشکی جهت اجرای راهکارهایی همچون واکسیناسیون دام ها و دیگر اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده جهت کنترل بیماری های واگیر دامی درحیات وحش ضرورت دارد.

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر