کد خبر: ۶۶۵۶۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
کد خبر : ۶۶۵۶۹۰۲
رادیو تهران بررسی می کند؛

شبکه رادیویی تهران به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی، دستاورهای ملی را در چهل قسمت از برنامه «هوش مشرقی» تقدیم مخاطبان می کند.

«هوش مشرقی»، مستندی از پشتکار جوانان ایرانبه گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آرزو مددی تهیه کننده برنامه «هوش مشرقی»گفت: «هوش مشرقی» کاری از گروه تهران و رویدادهای شبکه رادیویی تهران است که به دستاوردهای ملی اختصاص دارد، این برنامه چهارشنبه ها از ساعت 14 روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز می رود.

وی افزود:این ویژه برنامه به مناسبت چهل سالگی انقلاب در چهل قسمت تدارک دیده شده است و در هر قسمت در مورد یک دستاورد صحبت می شود که این دستاورد ممکن است دستاوردهای دانش بنیان، دستاوردهای بیوتکنولوژیک، علمی و صنعتی، دارویی، فرهنگی و ادبی و... باشد.

 تهیه کننده برنامه «هوش مشرقی» ادامه داد: در برنامه هوش مشرقی یکی از دستاوردهای ملی معرفی و از صفر تا صد آن از انبوه سازی و بومی سازی دستاورد بررسی خواهد شد. روال برنامه هوش مشرقی بدین گونه است که برای هر دستاورد مستند تهیه و با مخترعین آثار، دانشمندان یا مسئولان این دستاورد از نحوه تولید اختراع ها و دستاوردها گفت وگو می شود.

در هر برنامه گزارشی برای شفاف سازی ضرورت و اهمیت هر دستاورد تهیه شده است. موضوع امروز درباره فرستنده های پرقدرت رادیویی است که ایران در این حوزه به خودکفایی رسیده است. در این برنامه درباره دستاوردهای ناباروری، گیت های تردد، داروهای فاکتور7، نیروگاه منجیل و.... برنامه سازی می شود.

یوسف رحیمی گوینده، آرزو مددی تهیه کننده و مستندساز، مهدی رسولی نویسنده از عواملی هستند که با این برنامه همکاری دارند.

انتهای پیام/

«هوش مشرقی» به روی آنتن شبکه مستند می رود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر