کد خبر: ۶۶۵۸۹۳۷
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸

بر اساس اعلام یونیسف، کمی بیش از یک سوم دانش‌آموزان بین ۱۳ تا ۱۵ سال قربانی آزار جنسی و نسبت مشابهی از آن‌ها درگیر دعوا و زد و خورد می‌شوند.

به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری شینهوا، یونیسف پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد، خشونت، آزار و اذیت، تحصیل ۱۵۰ میلیون نوجوان ۱۳ تا ۱۵ ساله را در سراسر جهان مختل می‌کند.

«هنریتا فور»، مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف)، اعلام کرد: «تحصیل و آموزش نقش اساسی را در ایجاد جوامع آرام ایفا می‌کند. با این وجود، برای میلیون‌ها کودک در جهان، مدرسه محل امنی نیست.»

بر اساس گزارش این سازمان با عنوان «درسی روزانه: پایان دادن به خشونت در مدرسه، خشونت بین هم‌کلاسی‌ها»، ارزیابی بر اساس تعداد کودکانی که در ماه‌های اخیر یا سال گذشته، قربانی آزار و اذیت شده‌اند، مؤلفه‌ای تکراری در آموزش جوانان در سراسر جهان است.

مدیر اجرایی یونیسف گفت: «هر روز، دانش آموزان در معرض دعوا‌های خطرناک، فشار برای وارد شدن به یک باند، آزار و اذیت در زندگی واقعی و مجازی، تنبیه خشن، آزار و اذیت جنسی یا خشونت مسلحانه قرار دارند.»

وی افزود: «در کوتاه مدت، این وضع بر یادگیری آن‌ها تأثیر می‌گذارد. در دراز مدت این شرایط می‌تواند به افسردگی، اضطراب و حتی خودکشی منجر شود. خشونت درسی است که هیچ کودکی نیاز ندارد یاد بگیرد.»

بر اساس تازه‌ترین داده‌های یونیسف، در سراسر جهان در رده سنی ۱۳ تا ۱۵ سال، کمی بیش از یک سوم دانش‌آموزان قربانی آزار جنسی و نسبت مشابهی از دانش‌آموزان درگیر دعوا و زد و خورد می‌شوند. در فرانسه، ۵۱ درصد دانش آموزان ۱۳ تا ۱۵ ساله اعلام کردند، در ماه‌های اخیر دست‌کم یک بار قربانی ارعاب شده‌اند یا در ۱۲ ماه گذشته دست‌کم یک بار در یک زد و خورد دست داشتند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر