کد خبر: ۶۶۵۹۲۹۲
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷
فتحی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

نماینده تهران گفت: اگر رای نمایندگان شفاف می‌شد اصلاحات قوانین هم کاهش پیدا کرده و قانون‌گذار قوانین دقیق‌تری تصویب را می‌کرد.

مخالفت مجلس با شفافیت آراء تعجب آور بود/ با شفافیت قوانین دقیق‌تر تصویب می‌شودمحمد جواد فتحی نماینده مردم تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  با اشاره به مخالفت نمایندگان مجلس با یک فوریت شفافیت آراء، گفت: رد فوریت این طرح تعجب آور بود، ولی در عین حال باید در نظر داشته باشیم زمانی که این طرح برای اولین بار تقدیم مجلس شد، تنها 38 امضا داشت و امروز 160 امضا دارد.

فتحی افزود: نمایندگان تصور کردند که با تصویب این طرح، امنیت و آزادی لازم برای فعالیت و رای‌دهی را نخواهند داشت و در ادامه به دلیل فشارهای بیرونی نتوانند به خوبی عمل کنند، البته وکلای ملت قسمتی از آن را هم معطوف به نظارت استصوابی دانسته و معتقدند که ممکن است این آراء سندی برای تایید و رد صلاحیت خودشان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه منافع شفافیت رای نمایندگان از معایب آن بیشتر است گفت: یکی از دلایل موفقیت برخی کشورها در دنیا همین شفافیت آراء در مسائل گوناگون است که این امر باعث می‌شود تا نماینده با مطالعه بیشتر، نظارت کارشناسانه ای نسبت به لوایح و طرح ها داشته و با تسلط بیشتری در صحن مجلس حاضر شوند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: اگر طرح شفافیت آراء نمایندگان مورد موافقت مجلس قرار می‌گرفت، شاهد پیشرفت نظام قانون‌گذاری در کشور بودیم.

وی گفت: 59 رای موافق تعداد بسیار کمی برای این طرح محسوب می شد، ولی در نهایت امید داریم تا در مجالس بعدی طرحی با این مشخصات و مضامین آماده و تصویب شود تا مجلس هم ارتقا پیدا کند.

فتحی افزود: زمانیکه قانون متقن و دقیق باشد نیاز به اصلاح و الحاق ندارد و اگر رای نمایندگان شفاف می‌شد اصلاحات و الحاقات قوانین هم کاهش پیدا کرده و قانون‌گذار قوانین دقیق‌تری تصویب را می‌کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر