کد خبر: ۶۶۵۹۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷

مستندساز برجسته آمریکایی در مستند جدید خود از مردم آمریکا می‌خواهد در برابر رئیس‌جمهورشان و سیاست‌های او مقاومت کنند.

مایکل مور با مستند جدید خود به جنگ ترامپ می‌رودبه گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، مایکل مور، سینماگر آمریکایی، مردم کشورش را به مقاومت در برابر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، و سیاست‌های عوام‌فریبانه‌ او  فراخواند.

او در مستند جدید خود تحت عنوان «"فارنهایت ۱۱/۹» که به تشریح شرایط به قدرت رسیدن میلیاردر آمریکایی اختصاص یافته و به جشنواره سینمایی تورنتو ارائه شده است، از مردم آمریکا دعوت کرد در برابر ترامپ و سیاست‌هایش مقاومت کنند.

این فیلم مستند با نشست انتخاباتی نهم نوامبر (۱۱/۹ سال ۲۰۱۶ در آمریکا) که خبر پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد و زلزله‌ای در حیات سیاسی آمریکا به وجود آورد، آغاز می‌شود.

این مستند جدید در واقع دنباله غیررسمی فیلم قبلی وی  «فارنهایت ۹/۱۱» است که مایکل مور در آن به نحوه به قدرت رسیدن جرج بوش پسر پرداخت، مستندی که بیشترین درآمد را در تمام دوران تولید کرده است.

مور در اثر جدید خود نیز با تکیه بر روحیه چالش‌برانگیز خود نحوه به قدرت رسیدن دونالد ترامپ را با استفاده از وعده و وعید‌های عوام‌فریبانه، روحیه خودکامگی و هجمه‌های همه‌جانبه به رسانه‌ها و مطبوعات تشریح کرد و مسیر رسیدن وی به کاخ سفید را با نحوه به قدرت رسیدن آدولف هیتلر در سال‌های 1930 در آلمان مقایسه کرده است.

این کارگردان آمریکایی پنجشنبه شب در جشنواره سینمایی تورنتو تاکید کرد: «ما در شرایط کنونی به وعده و آرزو نیاز نداریم، ما به عمل نیاز داریم. ما برای پس گرفتن کشورمان در جنگ هستیم.»

مایکل مور هموطنان خود را ترغیب کرد از حالا تا انتخابات میان دوره‌ای کنگره در ششم نوامبر در ایالت‌های کلیدی و مهم آمریکا وارد عرصه سیاسی شوند و برای شکست دادن نامزد‌های جمهوری خواهان بکوشند تا به این ترتیب دست حزب جمهوری‌خواه ترامپ را از اکثریت فعلی خود در مجلس نمایندگان و سنا کوتاه کنند.

این مستندساز برجسته آمریکایی تاکید کرد: «اگر بتوانیم این کار را بکنیم، ضربه‌ای جدی به ترامپ خواهیم زد و با این کار زمان به نفع ما به جریان خواهد افتاد. ما باید به گونه‌ای عمل کنیم که در مقاومت ملی فرانسه اتفاق افتاد. اضطراری بودن شرایط که تلاش می‌کنیم با این فیلم نشان دهیم، بسیار مهم است.»

قرار است فیلم مستند جدید مایکل مور پنج هفته پیش از انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا به نمایش گذاشته شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر