کد خبر: ۶۶۵۹۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
صادقی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت گفت: شناسنامه دار شدن سلامت دهان و دندان دانش آموزان با هدف تعیین وضعیت سلامتی دندان دانش آموزان انجام می‌شود.

شناسنامه دار شدن سلامت دندان دانش‌آموزان با هدف برآورد تجهیزات مورد نیاز و مراکز درمانی/ شناسنامه سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان با هدف پیشگیری از بیماری‌ها و ارتقای سطح سلامت انجام می‌شودرضا صادقی رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص شناسنامه‌دار شدن سلامت دندان دانش‌آموزان اظهار کرد: شناسنامه سلامت دانش‌آموزان از سالیان گذشته با هدف ارتقای سطح بهداشت درمان‌ آنها در سراسر کشور اجرا می‌شود و کل دانش‌آموزان کشورمان دارای یک شناسنامه سلامت هستند.

وی ادامه داد: قسمتی از شناسنامه سلامت دانش‌آموزان مربوط به دهان و دندان و سلامت آن است که طی آن مربیان بهداشت در مدارس با معاینه دندان دانش‌آموزان در صورت نیاز به مراکز ذیربط و از قبل تعیین شده ارجاع داده می‌شوند.

صادقی اظهار کرد: شناسنامه‌دار شدن دهان و دندان دانش‌آموزان در سراسر کشور به طور همزمان انجام می‌شود و اطلاعات مورد نیاز در زمینه وضعیت دندان دانش‌آموزان در شناسنامه سلامت به ثبت می‌رسد.

چه مواردی در شناسنامه سلامت دانش آموزان ثبت می‌شود

رئیس اداره دندانپزشکی وزارت بهداشت اضافه کرد: در شناسنامه سلامت دانش‌آموزان نوع خدمات بهداشتی درمانی اقدامات لازم و هزینه‌های اجرایی این طرح تعیین می‌شود و این شناسنامه این امکان را به وزارت بهداشت می‌دهد تا برنامه‌ریزی دقیق‌تری در زمینه ارتقای سطح سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان داشته باشد.

صادقی اظهار کرد: در شناسنامه سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان میزان منابع مالی مورد نیاز، تعداد مراکز درمانی و نیروی انسانی این طرح در زمینه پیشگیری و درمان دندان دانش‌آموزان مشخص می‌شود.

وی گفت: شناسنامه‌دار شدن سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان یک طرح کشوری است و همه دانش‌آموزان تحت پوشش آن قرار دارند و این کار برای ارائه بهتر خدمات بهداشتی درمانی به دانش‌آموزان انجام می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر