کد خبر: ۶۶۶۰۱۸۹
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۲
با صدور بخشنامه ای از سوی پورسیدآقایی:

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: ادامه فعالیت خودرو‌هایی که برای اخذ معاینه فنی اقدام نکنند و پرداخت به پیمانکاران بابت فعالیت این خودرو‌ها ممنوع است.

استفاده از خودرو‌های فاقد معاینه فنی در شهرداری ممنوع شدبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در بخشنامه‌ای خطاب به کلیه معاونت‌ها، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری تاکید کرد که ادامه فعالیت خودرو‌هایی که برای اخذ معاینه فنی اقدام نکنند و پرداخت به پیمانکاران بابت فعالیت این خودرو‌ها، ممنوع است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این بخشنامه خطاب به زیرمجموعه‌های شهرداری تهران آورده است: انجام دوره‌ای معاینه فنی برای کلیه وسائط نقلیه طبق قانون الزامی است که در همین راستا جهت تشدید کنترل و جلوگیری از تردد خودرو‌های فاقد معاینه فنی در شهر تهران، اجرای فاز دوم طرح کاهش و کنترل مکانیزه معاینه فنی خودرو‌ها توسط دوربین‌های شهر تهران از ابتدای آبان ماه ۹۷ در تمامی ایام هفته و ساعات شبانه روز در کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا و شورای عالی ترافیک کشور و استان تصویب شده است.

وی در ادامه به کلیه مجموعه‌های وابسته به شهرداری تهران اعلام کرده است: کلیه خودرو‌های مورد استفاده به ‎صورت ملکی یا از طریق پیمانکاران اعم از سواری، اتوبوس، مینی بوس، وانت، کامیونت و کامیون ملزم به اخذ معاینه فنی معتبر هستند و از اول مهر ماه از عقد یا ادامه قرارداد با پیمانکارانی که خودرو‌های آنان فاقد گواهی معاینه فنی معتبر هستند، اکیداً خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرده است: لازم به ذکر است که مطابق مصوبه ابلاغی به پلیس راهور تهران از ابتدای آبان ماه از تردد هر گونه خودروی فاقد معاینه فنی معتبر جلوگیری و ضمن اعمال قانون خودرو‌های مزبور به پارکینگ هدایت خواهند شد.

معاون شهردار تهران در پایان این بخشنامه تصریح کرده است: ذی حسابان مجموعه‌ها براساس روال قانونی مکلفند از تایید و پرداخت کلیه هزینه‌های مرتبط (سرویس و نگهداری، سوخت و قرارداد‌های پیمانکاری) خودرو‌هایی که فاقد گواهی معاینه فنی معتبر هستند، خودداری کنند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر