کد خبر: ۶۶۶۴۱۹۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵

همزمان با آغاز ماه محرم، سومین دوره طرح «آئین نذر کتاب» از سوی سازمان مردم نهاد و با همکاری دستگاه‌های دولتی در اردبیل آغاز شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛مدیر اجرایی طرح فرهنگی آئین نذر کتاب  در حاشیه آغاز به کار این طرح گفت: آئین نذر کتاب با شعار‌های «با نذر کتاب، شمعی در حرم آگاهی بیفروزیم» و «یک کتاب نذر کن، دو کتاب نذری بگیر» برگزار می‌شود.

بهرام شاهدوست ترویج کتابخوانی را مهمترین هدف اجرایی این طرح فرهنگی برشمرد و یادآور شد: این برنامه دو هدف عمده را دنبال می‌کند که یکی از آن‌ها ترویج کتابخوانی است و دومین هدف فرهنگ سازی در مورد نذر اقلام فرهنگی است.

وی با تاکید بر اینکه در ایام محرم نذر کردن نباید تنها محدود به نذر مواد غذایی باشد، بیان داشت: اعتقاد داریم که باید با بهره گیری از ظرفیت احسان و نذری در ایام محرم این نکته را که اقلام فرهنگی را هم می‌توانیم نذر کنیم، اشاعه داد.

مدیر اجرایی سومین دوره آئین نذر کتاب گسترش فرهنگ مطالعه را یکی از ابزار‌های مهم در توسعه فرهنگی برشمرد و ادامه داد: توسعه فرهنگی نیازمند برنامه‌ها و ایده‌های فرهنگی و استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی و بویژه مشارکت دادن مردم در طرح‌ها است.

وی با تاکید بر اینکه برای اجرای این برنامه‌ها باید تشکل‌های مردم نهاد ورود کرده و در برنامه‌های مختلف مشارکت کنند، اضافه کرد: در این راستا انجمن مهر امید به عنوان سازمان مردم نهاد به منظور تحقق رسالت فرهنگی خود برنامه‌های مختلفی را طراحی و در دست اجرا دارد.

شاهدوست با اشاره به موفقیت دوره‌های اول و دوم طرح آئین نذر کتاب در اردبیل متذکر شد: در قالب این طرح کتاب‌های نذری مردم جمع آوری و در بین اقشار مختلف بویژه جوانان و نوجوانان توزیع می‌شود.

طرح «آئین نذر کتاب» از ۲۰ تا ۲۲ شهریور ماه مصادف با اول تا سوم ماه محرم با برپایی غرفه در مرکز شهر اردبیل اجرا می‌شود.

 

انتهای پیام/ی

 

نذر کتاب ،نذر دانایی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر