کد خبر: ۶۶۶۶۹۹۴
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹

باتوجه به حوادث ناگوار برق گرفتگی در سال‌های اخیر از کلیه دسته‌ها و هیئت‌های عزاداری پایتخت شوروشعورحسینی (ع) درخواست می‌شود نکات ایمنی و مدیریت مصرف برق را در ایام سوگواری سالار شهیدان (ع) رعایت نمایند.

رعايت نكات ايمنی برق و حفظ حرايم شبكه های توزيع برق الزامی استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان؛ به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق زنجان، به منظور پیشگیری از حوادث ناخواسته ناشی از خطرات شبکه‌های توزیع برق لازم است هیئت‌های حسینی در مسیر حرکت خود حریم شبکه و حداقل فاصله مجاز با تاسیسات برق را رعایت نمایند تا از بروز حوادث ناگوار برق گرفتگی جلوگیری شود همچنین استفاده از فیوز مناسب و استاندارد، استفاده از کابل‌های حفاظ دار و سالم، عدم اخذ انشعاب‌های مختلف از یک پریز و عدم استفاده از لامپ‌های ولتاژ بالا و بدون حفاظ در این ایام توصیه می‌شود.

گفتنی است بهره مندی ازلامپ‌های کم مصرف و با راندمان بالا به منظور تامین روشنایی مورد نیاز مجالس عزاداری و استفاده از انواع لامپ‌های پر مصرف و با راندمان کم (پروژکتور، مدادی، خیاری، گازی و…) که باعث مصرف بیش از اندازه برق می‌شود، اسراف و خلاف شعائر مذهبی می‌باشد. متاسفانه در مواردی مشاهده می‌شود که تامین برق مورد نیاز این مجالس شریف و مذهبی، از راه‌های خلاف شرع و غیر مجاز تامین می‌شود که درخواست می‌شود با هماهنگی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان نسبت به دریافت برق موقت اقدام فرمایند.

تاکید می‌شود از تجهیزات و تیر‌های برق به عنوان نگهدارنده داربست‌های فلزی استفاده نشود و به خصوص هنگام عبور دسته‌های عزاداری از زیر خطوط برق فشار قوی (۲۰ کیلو ولت) و فشار ضعیف (چهارصد ولت) و عدم استفاده از لوله‌های بلند فلزی برای علم‌ها و پرچم‌های عزاداری رعایت نکات ایمنی الزامی است.

شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان آماده هر گونه همکاری در تامین برق مطمئن و ایمن به شهروندان بوده و همکاران این شرکت در دفتر ایمنی ۳۳۱۵۷۲۵۶ و دفتر مدیریت مصرف ۳۳۱۵۷۳۹۰ آماده ارائه هر گونه مشاوره به هیئت‌های عزاداری هستند.
انتهای پیام/ن
 

ضرورت رعايت نكات ايمنی برق

 
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر