کد خبر: ۶۶۶۷۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۲

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: بدون شک مقصر اصلی انحلال و تضعیف شدن تیم هایی مانند راه آهن و صبا، مسئولان غیر فوتبالی هستند که سبب رخ دادن این اتفاق شدند.

علی لطیفی، پیشکسوت فوتبال ایران در گفت و گو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت نامناسب باشگاه راه آهن بیان کرد: متاسفانه تیم ریشه دار و یکی از تاریخی ترین تیم های کشور با ندانم کاری مسئولان نابود شد. راه آهن در سالیان گذشته تیم قدمت دار و پر قدرتی در جنوب شهر بود و در چندین دهه، بازیکنان و مربیان زیادی را به فوتبال ما معرفی کرد. بدون شک مقصر اصلی این اتفاقات، مسئولان غیر فوتبالی هستند که سبب انحلال تیم هایی همچون راه آهن می شوند.

او افزود: بحث فوتبالی از این جهت که برخی مسئولان و فوتبالی ها با مدیریت ضعیف و ... حکم به ضربه زدن این تیم دادند و غیر فوتبالی ها هم کسانی که از  خانواده فوتبال نبودند و  تیم در دست شان بود و سبب تضعیف راه آهن شدند.

مربی سابق راه آهن ادامه داد: نابودی باشگاه راه آهن را باید از حالا به مسئولان تبریک گفت. راه آهن در جنوب شهر ارزش زیادی برای نوجوانان و جوانان داشت و باید بررسی کرد که چرا تیم بزرگی مانند راه آهن  نابود می شوند. چرا تیم هایی مانند راه آهن، صبا و تیم های مطرح شهرستانی باید منحل شوند. آمارها نشان داده که زمانیکه تیم های فوتبال در آن منطقه منحل می شوند، بزهکاری، جرم و جنایت زیاد می شود و استعداد ها هرز می رود. مسئولان برای رفع مشکلات باید چاره جدیدی بیاندیشند. شما ببینید چند درصد فوتبالیست ها از طریق راه آهن به جامعه فوتبال معرفی شدند و به طور قطع اگر این تیم ها نباشند، نوجوانان و ... به سمت فوتبال نمی آیند و استعدادشان را در جرم پیگیری می کنند. همچنین مطمن باشید با نابودی تیم های قدیمی، در سطح ملی ضربه می خوردیم و فوتبال کشورمان دچار افت خواهد شد.

پیشکسوت فوتبال استقلال در خصوص معرفی بازیکنان جوان از راه آهن اظهار کرد: اگر تیمی مانند راه آهن نباشد، فوتبالیست های با استعداد به سمت جرم و جنایت می روند و دیگر بازیکنانی مانند فرشاد پیوس، امیر قلعه نویی، بهتاش فریبا و ناصر محمد خانی نمی توانند پروش نمی یابند که بتوانند به تیم ملی هم کمک کنند. فوتبال ملی از نابودی باشگاه های قدیمی ضرر می کند و مسئولان فدراسیون فوتبال باید از آن جلوگیری کنند.

لطیفی در خصوص باشگاه صبا هم گفت: صبا در دوران ما وارد فوتبال شد و کارهای خوبی در این تیم انجام می گرفت. صبا در سال های قدیم تیم متمولی بود و نتیجه بسیار خوبی می گرفت اما عمر این تیم بسیار کوتاه بود و ضربه اصلی بر پیکره این تیم را نمایندگان مجلس زدند. باید پذیرفت که شهر قم نمی تواند در فوتبال خودی نشان دهد، مگر آنکه این شهر از دسته های پایین تر و زیر گروه تیم بیاورند تا قدر آن را بدانند. برای مثال باید بگویم که کسانیکه یک شبه به پول می رسند، قدر آن را نمی دانند و مسئولان فوتبال قم هم در قبال تیم صبا همین طرز تفکر را داشتند و سبب نابودی این تیم شدند و این تیم هم به تاریخ پیوست.


بیشتر بخوانید:

راه آهن روی ریل خروج از فوتبال

صبا و راه آهن یک گام تا سقوط به لیگ دسته سوم

تیم صبای قم در آستانه ی انحلال


انتهای پیام/

اظهارات علی لطیفی درباره 2 تیم راه آهن و صبای قم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر