کد خبر: ۶۶۶۸۰۵۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۷

نظامیان رژیم صهیونیستی فرانک رومانو، استاد دانشگاه آمریکا را به اتهام تلاش برای جلوگیری از تخریب روستای خان الاحمر بازداشت کرده و قرار است دوشنبه او را در دادگاه نظامی محاکمه کنند.

بازداشت استاد دانشگاه آمریکا به جرم جلوگیری از تخریب یک روستابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، نظامیان رژیم صهیونیستی فرانک رومانو، استاد دانشگاه آمریکا را به اتهام تلاش برای جلوگیری از تخریب روستای خان الاحمر بازداشت کردند.

فرانک رومانو پس از بازداشت به مقر پلیس رژیم صهیونیستی منتقل شده و اعتصاب غذا کرده است.

گابی لاسکی وکیل فرانک رومانو ۶۶ ساله گفت موکلش اکنون در بازداشت به سر می‌برد و قرار است دوشنبه در دادگاه نظامی این رژیم محاکمه شود.

رومانو که تابعیت فرانسوی نیز دارد، روز گذشته به همراه دو فعال فلسطینی در روستای خان الاحمر بازداشت شد. براساس اظهارات شاهدان عینی، وی در مقابل تجهیزات سنگین که برای روند تخریب این روستا آماده شده بود، مقاومت کرد.

نیرو‌های پلیس رژیم صهیونیستی از بازداشت سه نفر دیگر به دلیل ایجاد مزاحمت برای عملیات تخریب روستا خبر دادند.

رومانو پس از بازداشت به مقر پلیس در کرانه باختری منتقل شده و اعتصاب غذا را آغاز کرده و هشدار داده است مادامیکه نظامیان رژیم صهیونیستی طرح‌های تخریب خان الاحمر را متوقف نکند از خوردن و آشامیدن خودداری خواهد کرد.

دهکده خان الاحمر محل سکونت ۱۸۰ فلسطینی است.

براساس اطلاعات صفحه لینکدین رومانو، وی استاد حقوق، ادبیات، تاریخ و فلسفه دانشگاه "اوئست نانتق لدفانس" در فرانسه و همچنین استاد حقوق در آمریکا است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر