کد خبر: ۶۶۶۸۳۴۷
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین شهر گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 500 تن شلتوک برنج از شالیزارهای مشگین شهر تولید شود.

اسماعیل شیخ الاسلامی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین شهر در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اظهار داشت: امسال حدود 200 هکتار از اراضی منطقه به شالیزارهای برنج اختصاص یافته و پیش بینی می شود بیش از 500 تن شلتوک برنج از شالیزارهای شهرستان استحصال شود. 

وی افزود: رقم غالب برنج در شهرستان مشگین شهر از نوع هاشمی و گرد محلی بوده و از لحاظ عطر و طعم از ارقام بسیار مرغوب می باشد. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین شهر گفت: به دلیل استفاده نکردن شالیکاران شهرستان از هر نوع کود وسموم شیمیایی برنج عمل آوری شده در این منطقه کاملا ارگانیک است و مشتریان فراوانی دارد. 

شیخ الاسلامی افزود: در سال های اخیر به دلیل تبدیل بخشی ازباغات شهرستان به شالیزارهای برنج سطح زیر کشت برنج افزایش یافته است .

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه برنج از ارقام پر مصرف آبی می باشد تصریح کرد توصیه مدیریت باغبانی تغییر الگوی کشت وپرهیز ازکشت محصولات پر مصرف آبی از جمله برنج در شهرستان می باشد. 

شیخ الاسلامی نبود آب زراعی دائم وپایدار ، ماشین آلات مکانیزه کشاورزی و نبود کارخانه مدرن برنج کوبی را از جمله مشکلات شالیکاران منطقه بیان کرد.

وی گفت: شالیزارهای برنج شهرستان مشگین شهر عموما در حاشیه رودخانه های مشگین چای و اهر چای واقع شده است. 

انتهای پیام/ح

آغاز برداشت برنج در مشگین شهر

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر