کد خبر: ۶۶۶۸۳۶۶
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
فراهانی مطرح کرد؛

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهرداری تهران در میان سایر دستگاه‌ها رتبه اول رشوه و پارتی بازی را دارد، گفت: باید افرادی که تخلفات را گزارش می‌دهند، تشویق شوند.

کاظمی / ضرورت تشویق افرادی که رشوه بگیران را معرفی می‌کنندبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در هشتاد و ششمین جلسه شورای شهر تهران که امروز(یکشنبه) برگزار شد، در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به ضرورت اجرایی کردن بند دال آیین‌نامه پیشگیری و مبارزه با رشوه خواستار تشویق افرادی شد که اینگونه تخلفات را گزارش می‌دهند.

عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه فساد آزاردهنده‌ترین صفتی است که در مواجهه با شهرداری تهران شهروندان را آزار می‌دهد، گفت: دیو 7 سر فساد به گونه‌ای در شهرداری تهران گسترش یافته که شهرداری در زمینه میزان رشوه و پارتی بازی در میان سایر دستگاه‌ها رتبه اول را دارد.

وی با بیان اینکه برخی عناصر فاسد فکر می‌کنند که باید از این نمد برای خود کلاهی ببافند، گفت: به همین دلیل پدیده رشوه رخ می‌دهد و برخی کارمندان با دریافت رشوه از مراجعین به نوعی سهم خود را دریافت و پارتی بازی می‌کنند.

فراهانی افزود: برای مقابله با این شرایط شفافیت شناسایی افراد فاسد و تشویق کسانی که این تخلفات را گزارش می‌دهند از مهمترین روش‌های مقابله است.

عضو شورای شهر تهران تأکید کرد: امروز در شرایطی هستیم که مبارزه همه جانبه علیه فساد می‌تواند اعتماد شهروندان را جلب کند و در این میان مطالبه مردم برخورد با دانه درشت‌ها و ناامن کردن فضا به گونه‌ای است که دیگر کسی به خود اجازه فساد ندهد.

وی خاطر نشان کرد: بر همین اساس به عنوان نماینده مردم تهران در اجرای بند 3 ماده 71 قانون شوراهای اسلامی کشور درباره اجرایی کردن بند دال ماده 2 آیین‌نامه پیشگیری و مبارزه با رشوه و تشویق اشخاصی که تخلفات را گزارش می‌کنند به شهرداری تهران تذکر می‌دهند.

فراهانی ابراز امیدواری کرد: تا با همراهی شهروندان زمینه افزایش شفافیت، کاهش تخلفات و معرفی متخلفان فراهم شود.

عضو شورای شهر تهران در پایان گفتد: در این میان اقدام قاطع دستگاه‌های نظارتی شهرداری و سایر نهادهای مذکور در رسیدگی به تخلفات امید بخش فردایی بهتر است.

انتهای پیام /

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر