کد خبر: ۶۶۶۸۴۲۹
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم عنوان کرد؛

شیخ الاسلام گفت:دوره‌های آموزش ضمن خدمت برای معلمان استان قم برگزار می‌کنیم تا سطح علمی آن‌ها افزایش یابد، باید جذب معلمان براساس کنکور علمی باشد تا افراد با بنیه علمی بالا، معلم شوند.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛حمیدرضاشیخ الاسلام مدیرکل آموزش وپرورش استان قم با اشاره به وضعیت مدارس کم جمعیت در استان قم گفت:در مقطع ابتدایی در استان مدرسه ای با سه دانش آموز داریم و فعالیت این مدارس موجب می‌شود که آمار کودکان بازمانده از تحصیل کاهش یابد،ولی در مقطع متوسطه از شیوه تجمع مدارس کوچک در روستاهای استان قم استفاده می‌کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم عنوان کرد: مردم هنوز به اهمیت انجمن اولیاء و مربیان پی نبردند و مردم باید به دنبال مطالبه گری از این انجمن باشند، باید آموزش و پرورش به دنبال ایجاد اعتماد باشد و در صورت تحقق این اعتماد، مردم از تمام ظرفیت خود برای کمک به مدرسه استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: دوره‌های آموزش ضمن خدمت برای معلمان استان قم برگزار می‌کنیم تا سطح علمی آن‌ها افزایش یابد، باید جذب معلمان براساس کنکور علمی باشد تا افراد با بنیه علمی بالا، معلم شوند.

شیخ الاسلام با اشاره به تعداد دانش آموزان تبعه خارجی در استان قم بیان کرد: حدود 30 هزار دانش آموز خارجی از بیش از 100 کشور در استان قم تحصیل می‌کنند، در ثبت نام این دانش آموزان هیچ اجباری برای پرداخت هزینه وجود ندارد.

وی در پایان یادآورشد: در چند سال اخیر لباس‌های دانش آموزان استان قم از تولیدات استان تهیه شد، تولیدکنندگان استان قم سال گذشته در برخی از موارد طبق قرارداد در زمینه جنس و کیفیت لباس دانش آموزان عمل نکردند، امسال نظارت‌ها در این زمینه تقویت شد، اما آموزش و پرورش تنها خریدار لباس است، متاسفانه در استان قم یک کارخانه تولید لباس به صورت صنعتی نداریم.

انتهای پیام/ح

تحصیل ۳۰ هزار دانش آموز تبعه خارجی در قم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر