کد خبر: ۶۶۶۸۵۵۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۹

رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید براینکه ارتقا منزلت و جایگاه زندان و زندانبانی ضرورت دارد، گفت:بایستی با استفاده از شیوه‌های هنرمندانه یک سیمای رحمانی از زندانبانی در ذهن مردم شکل گیرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان در اولین نشست هم اندیشی روسای زندان ها، مدیران عامل انجمن‌های حمایت زندانیان استان کرمان گفت:متاسفانه در گذشته همواره یک چهره خشن و از زندان به عنوان یک شکنجه گاه در ذهن مردم و مخاطبان تصویر سازی شده است در حالی که زندان یک مکان اصلاح وتربیت است.

وی افزود:زندانبان یک انسان و معلم خیرخواه و خیر اندیش است که دغدغه‌ای اصلی او اصلاح و بازپروری شخصیت زندانی در جهت بازگشت سعادتمندانه مددجو به جامعه و زندگی است.

موحدخطاب به مسئولان زندان‌های سراسر استان کرمان گفت:اگر بخواهیم در حوزه اصلاح و تربیت موفق باشیم باید توجه ویژه‌ای به سرمایه‌های سازمان که همان منابع انسانی و جایگاه ومنزلت اجتماعی زندان و زندانبانی است داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه کار اصلی زندانبان اصلاح و تربیت مجرمین است، افزود:تمامی اقدامات زندان با هدف کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و اصلاح و تربیت مددجویان صورت می‌پذیرد و باید از ظرفیت‌های مدنی، اجتماعی و توان دستگاه‌های مختلف استفاده کرد.

رئیس شورای قضائی استان کرمان گفت:نگاه مردم و جامعه بایستی نسبت به مجازات حبس تغییر یابد، زیرا زندان مخصوص مجرمین خطرناک و جرائم سنگین است.

در ادامه رمضان امیری، مدیرکل زندان‌های استان کرمان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجمن‌های های حمایت از زندانیان سراسر استان، گفت: حمایت‌های ، رئیس کل دادگستری استان کرمان از مجموعه زندان بی نظیر و همواره مایه دلگرمی مسئولان زندان است.
انتهای پیام/ی

نگاه مردم و جامعه بایستی نسبت به مجازات حبس تغییر یابد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر