کد خبر: ۶۶۶۸۵۶۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: محیط زیست و اکوسیستم ما نیاز آبی زیادی دارد و اگر ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار به محیط زیست تزریق می‌شد امروز داغدار دو شهید در محیط زیست استان نبودیم.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  رضا جزینی زاده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: همه آفریدگان در نظمی دقیق استوار بوده و کار خود را انجام می‌دهند و این پیام را به ما می‌دهند که بیش از نیاز و توان آنان حق برداشت نداریم که محیط زیست آینده را از امروز پیش فروش کرده و نسل آینده را رو در روی مسائلی قرار بدهیم که گریبانگیر نسل امروز نیز هست.

جزینی زاده با اشاره به خشکسالی و برداشت ۱۲۳ درصدی آب‌های تجدیدپذیر استان کرمان اظهار کرد: محیط زیست و اکوسیستم ما نیاز آبی زیادی دارد و اگر ۱۰۰ میلون تومان اعتبار به محیط زیست تزریق می‌شد امروز داغدار دو شهید در محیط زیست استان نبودیم.

وی گفت: یکی از زیباترین مواهب، تالاب‌ها هستند که اهمیت زیاد و اثرات مثبتی در حیات و ممات جانداران و زیست بوم‌ها دارند، اما متاسفانه به آن‌ها توجه نکرده ایم.

جزینی زاده با بیان اینکه هر جا که بشر وارد شده و دست اندازی کرده، آینده خود را خراب کرده و راه اصلی ما در اداره بهتر اوضاع، مشارکت مردم است بیان کرد: در بودجه کشور توجه جدی به محیط زیست نشده و ما نمی‌توانیم به عنوان دستگاه متولی بی تفاوت باشیم، زیرا بخش عمده‌ای از سرنوشت کشور به طور مستقیم و غیرمستقیم وابسته به وظایف سازمانی ماست.

مدیرکل محیط زیست استان کرمان با اشاره به سقوط رتبه زیست محیطی کشور در دولت کنونی و دولت نهم و دهم عنوان کرد: با پیگیری همکاران و ابلاغ مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست‌های کلی محیط زیست و سیاست‌های دولت دنبال می‌شود، اما به سرمنزل خوبی نمی‌رویم.

جزینی زاده افزود: وضعیت تالاب جازموریان حاصل کار ماست و با بالا رفتن تب و تاب احداث سد و عدم اعمال مدیریت بعد از احداث سد، این وضعیت را می‌بینیم که ۲۵ درصد از کانون‌های گرد و غبار کشور مربوط به تالاب جازموریان است

وی بیان کرد: اگر بخواهیم دست به ترکیب هر کدام بزنیم تبعات اجتماعی دارد و کسی جرات نمی‌کند و از سوی دیگر تغییر الگوی کشت و مدیریت منابع آبی به درستی صورت نگرفته و امروز همه مدیون هستیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: توان خوبی در استان کرمان در دانشگاه‌ها و جهاد دانشگاهی داریم که به عنوان بازوان اصلی ما بوده و می‌توانند راه گشای کار ما باشند و امیدواریم با راهکار‌های خوب و علمی جهاد دانشگاهی همکاری‌های خوبی را انجام بدهیم.

وی با اشاره به آلایندگی صنایع در استان کرمان گفت: فقط اعلام می‌شود که آلایندگی مشکلاتی را برای ما به وجود آورده، اما هیچ کار علمی انجام نشده و ما در محیط زیست و با همکاری اداره کل بحران تلاش می‌کنیم با کار علمی، راهکار‌های عملیاتی را ارائه بدهیم.

جزینی زاده با تاکید بر جلب مشارکت مردم گفت: باید به مرد اعتماد کنیم تا همراه ما باشند، زیرا تجربه نشان داده است که هر جا کار به مردم واگذار شده، این مردم حماسه آفریدند.

اداره کل محیط زیست استان کرمان طی دوماه گذشته دو شهید در عرصه حفاظت از محیط زیست در شهرستان‌های جنوبی و راور تقدیم کرد.

به دلیل تغییر اقلیم و خشکسالی حیوانات وحشی از ارتفاعات به دامنه ها می آیند و به دلیل حضور شکارچیان برای شکار و افزایش تعداد ماموریت ها و درگیری افراد محیط بان با شکارچیان این اتفاقات پیش آمده است.
انتهای پیام/ی

فقط اعلام می‌شود آلایندگی مشکل به وجود آورده، اما هیچ کار علمی انجام نشده

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر