کد خبر: ۶۶۶۸۸۱۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد؛

حجت الاسلام مازنی گفت:حوزه فرهنگ درکشورمظلوم است وشبکه‌های اجتماعی علیه این بخش مهم،تبلیغ‌های غیرمنصفانه رابیان می‌کنند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛حجت الاسلام احمد مازنی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در جلسه‌ای با حضور مسئولان دفتر برنامه‌ریزی و نظارت حوزه‌های علمیه که در مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه‌های علمیه در قم برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در این کمیسیون گام‌های بلندی در زمینه بودجه فرهنگی برداشته‌ایم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حوزه فرهنگ درکشور مظلوم است و شبکه‌های اجتماعی علیه این بخش مهم، تبلیغ‌های غیر منصفانه را بیان می‌کنند.

وی عنوان کرد: باید بین دستگاه‌های فرهنگی کشور همچون صدا و سیما، حوزه علمیه، وزارت ارشاد و سازمان برنامه و بودجه جلسه‌ای برگزار شود و با مرور وضع موجود برای وضع مطلوب برنامه‌ریزی داشته باشیم.

حجت الاسلام مازنی تصریح کرد: این مسئله باید مطرح شود که آیا فرهنگ جزء نیاز کشور محسوب می‌شود یا نه، فرهنگ واژه عامی است که شامل حفظ و مراقبت از میراث فرهنگی، حفظ موزه‌ها، موسیقی، سینما، تئاتر، دین، مذهب، مسجد، حوزه علمیه و مصادیقی اینچنینی است.

وی اضافه کرد: ما باید همه اعتبارات فرهنگی را برای مردم توجیح کنیم، بودجه فرهنگی کشور حداکثر هفت دهم درصد نسبت به کل بودجه تزریقی دولت است و این رقم کمی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بخش اصلی منابع مالی حوزه‌های علمیه از طریق مردمی و وجوه شرعی اداره می‌شود، اما برخی فعالیت‌های عمرانی حوزه‌های علمیه از طریق بودجه‌های دولتی اداره می‌شود.

انتهای پیام/ح

حوزه فرهنگ در کشور مظلوم است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر