کد خبر: ۶۶۶۸۸۵۷
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: همزمان با سفر معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس 5 پروژه آموزشی در شهرهای نیر، نمین و روستاهای آنها کلنگ‌زنی شد.

دولت لطفی، مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اظهار داشت: ما این پروژه‌های کلنگ‌زنی شده را به سرعت تحویل پیمانکاران می‌دهیم تا عملیات اجرایی آنها ظرف یک ماه آینده آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: در سه ماه اخیر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی کشور دو بار به استان اردبیل سفر کردند تا از نزدیک در جریان روند احداث پروژه‌های عمرانی در بحث فضاهای آموزشی و مدارس قرار گیرند.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل افزود: بیش از 2 هزار و 910 دانش‌آموز در شهرستان نیر در 379 کلاس درس تحصیل می‌کنند که در مرکز این شهرستان مشکل ما مدارس تخریبی و نیازمند به بازسازی است که امیدواریم با عنایت ویژه رئیس سازمان به سرعت مقاوم‌سازی و نوسازی مدارس را در این شهرستان شاهد باشیم.

لطفی با بیان اینکه از 379 کلاس درس موجود در شهرستان نیر 42 کلاس درس نیاز به استانداردسازی تاسیسات حرارتی دارد، تصریح کرد: ما از کل مدارس شهرستان نیر جز 17 مدرسه، مابقی واحدهای آموزشی را به سیستم مناسب حرارتی مجهز کردیم.

وی گفت: 150 کلاس درس در این شهرستان در قالب 12 واحد آموزشی نیاز به تخریب و بازسازی دارد که ما عملیات اجرایی را در این زمینه شروع کردیم و امیدواریم با تامین اعتبار مناسب طی دو سال آینده مشکلات این حوزه را برطرف کنیم.

لطفی اظهار کرد: ما در سالتحصیلی جدید سعی داریم تا در شهرهای مختلف استان با کمک خیرین مدارس احداث شده را به مرحله بهره‌برداری برسانیم تا همزمان با شروع سالتحصیلی جدید امکان حضور ‌دانش‌آموزان در این مدارس فراهم آید.

وی گفت: در سفر معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش علاوه بر نیر در شهرهای نمین، عنبران و روستای سوها پروژه‌های آموزشی از محل تخریب و بازسازی کلنگ زنی شد تا در ماه‌های آینده با تحویل به پیمانکار عملیات اجرایی آنها شروع شود.

انتهای پیام/ح

379 کلاس درس در شهرستان نیر وجود دارد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر