کد خبر: ۶۶۶۸۸۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد؛

بندپی گفت: به درخواست استانداران سقف تصمیم گیری برای تسهیلات اشتغال روستایی را به سقف 10 میلیارد تومان ارتقاء دادیم.

افزایش سقف تسهیلات اشتغال روستاییبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز یکشنبه 25 شهریور در نشست با استانداران سراسر کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: سقف تصمیم گیری برای تسهیلات اشتغال روستایی در استان ها ابتدا دو و نیم میلیارد تومان بود که به 6 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و اکنون به درخواست استانداران اختیار تصمیم گیری را به سقف 10 میلیارد تومان ارتقاء دادیم .

راه اندازی کمیته مشترک با استانداران

وی ادامه داد : به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر میان استانداران و ستاد وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کمیته ای منتخب از پنج استاندار و نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل می شود تا نظرات استانداران را در دستورالعمل ها و شیوه های فنی در چارچوب قانون مصوب مجلس لحاظ کند .

سهولت در ضمانت طرح های سرمایه گذاری پیشنهادی روستائیان

سرپرست وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: ضمانت طرح های سرمایه گذاری پیشنهادی روستائیان از این پس با سهولت و سرعت بیشتری انجام می شود .

محسنی بندپی اظهار داشت: از این پس رسته های منتخب هر استان نیز با انجام مطالعه و بررسی مجدد و تصویب در کارگروه اشتغال استان ها قابل بازنگری است .

وی ضمن ابراز خرسندی از گفت و گو با استانداران که همزمان مسئولیت کارگروه اشتغال استان و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ها را بر عهده دارند، از فعالیت تک تک این افراد به دلیل نقش فعال شان در برنامه های اشتغال کشور قدردانی کرد .

هماهنگ سازی برنامه های اشتغال کشور

سرپرست وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی هدف از برگزاری این نشست را هماهنگ سازی برنامه های اشتغال کشور و همچنین بهینه سازی نحوه اجرای آنها با استفاده از تجربیات استانداران دانست و گفت : علیرغم وجود نوسان در اقتصاد کشور، بر اساس داده های مرکز آمار در سال های 94 و پس از آن همواره تعداد قابل توجهی از اشتغال جدید را در کشور تجربه کرده ایم که تجربه نادری در جهان بوده است. اما همه می دانیم که این اشتغال مبتنی بر شرایط موجود بوده است و کفایت نیاز کشور را نمی کرده است؛ به همین دلیل نیز جامعه آنرا لمس نمی کند.

محسنی بندپی افزود: برنامه های ما در قالب «برنامه اشتغال فراگیر» ناظر بر «توسعه رسته های پر اشتغال» و «افزایش اشتغال پذیری» در قالب طرح هایی مانند کارورزی ، مشوق بیمه ای، یارانه دستمزد و ... بوده است.

وی ادامه داد: بنابر تجربه جهانی، در شرایط فعلی ضرورتا باید نحوه مواجهه با بازار کار را به سمت حفظ اشتغال موجود به عنوان اولویت اصلی ببریم. بنابراین ما نسخه اختصاصی برنامه اشتغال در دوره تحریم را تدوین و ارائه کردیم. این برنامه علاوه بر طرح های در دست اجرا، بر دو محور صیانت از اشتغال موجود و تاکید بر ایجاد اشتغال در رشته فعالیت هایی است که در دوره تحریم، رونق می گیرند.

سرپرست وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی اشاره کرد : برنامه اشتغال روستایی یکی از برنامه هایی است که با همکاری استانداران در دست اجرا داریم و امروز فرصت مناسبی است که این برنامه را با هم مرور کنیم و از نظرات شما در این زمینه استفاده کنیم. به نظر می رسد با شرایط جدید نیازمند دقت بیشتری در این حوزه هستیم تا منابع ما با کمترین انحراف به گروه های هدف تخصیص یابد.

محسنی بندپی تصریح کرد: ما تاکنون حدود 6 هزار میلیارد تومان منابع صندوق توسعه ملی و بانک ها را در اختیار داشتیم و تاکنون حدود 5 هزار و200 میلیارد تومان را مصوب و انعقاد قرارداد کرده ایم .

شایان ذکر است در این نشست استانداران سراسر کشور نقطه نظرات خود را درباره ابعاد مختلف موضوعات اشتغال روستایی با محسنی بندپی و تیم مدیریتی و کارشناسی اشتغال این وزارتخانه مطرح کردند.عیسی منصوری ، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نیز توضیحات مفصلی درباره این طرح و اقدمات انجام شده را بیان کرد .

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر