کد خبر: ۶۶۹۲۷۵۳
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
معاون رئیس جمهور در گیلان:

معاون رئیس جمهور با اعلام اینکه خسارات وارد شده به پل‌های گیلان قابل توجه است،گفت: تن‌خواه مورد نیاز استان گیلان برای آغاز بازسازی زیرساخت‌ها روز چهارشنبه به استان پرداخت می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت؛ محمدباقر نوبخت شامگاه دوشنبه در جلسه بررسی میزان خسارات وارده ناشی از سیل به استان گیلان در رشت با بیان اینکه سیل اخیر گیلان حادثه‌ای با خسارات کم‌نظیر بود،گفت: خسارات وارد شده به پل‌های گیلان قابل توجه است و تسهیلات مورد نیاز مردم به زودی پرداخت می‌شود.

نوبخت با اعلام اینکه مسئولان باید تا رفع کامل مشکلات حادثه‌دیدگان در صحنه حضور داشته و خدمت‌رسانی کنند ، افزود: سازمان برنامه و بودجه برای رفع مشکلات از دستگاه‌های اجرایی پشتیبانی می‌کند.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: دستگا‌ه‌های اجرایی به خوبی به حادثه‌دیدگان خدمت‌رسانی کردند و مردم هم  با وجود تمام مشکلات از خدمات ارائه شده راضی بودند.

وی با اعلام اینکه بخشی از اعتبار لازم برای بازسازی زیرساخت‌های استان گیلان از محل بودجه حوادث تامین می‌شود ، گفت: خسارات وارد شده به پل‌های گیلان محسوس است.

معاون رئیس جمهور تن‌خواه مورد نیاز استان گیلان برای آغاز بازسازی زیرساخت‌ها روز چهارشنبه به استان پرداخت می‌شود، افزود: تلاش می‌کنیم تا بدهی چایکاران را هرچه سریعتر پرداخت کنیم.

نوبخت ضمن تشکر از اطلاع‌رسانی دقیق رسانه‌ها در راستای انعکاس دقیق اخبار سیل گیلان افزود: رسانه‌ها همگام با مسئولان استان گیلان در تمامی صحنه‌های سیل حضور داشتند.

هزینه خسارات‌های سیل بزودی پرداخت می‌شود

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور نیز در این جلسه با اشاره به خسارات وارده به استان گیلان به وسیله جاری شدن سیل اظهار داشت: هزینه خسارات ناشی از سیل از هفته آینده به حادثه دیدگان پرداخت می‌شود.

علیرضا تابش با بیان اینکه اعتباری بلاعوض برای خرید زمین به حادثه‌دیدگان سیل پرداخت می‌شود ، افزود: این مبلغ به افرادی که زمین آن‌ها در نزدیکی رودخانه قرار گرفته،پرداخت می‌شود .

مصطفی سالاری استاندار گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: از فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی استان می‌خواهم تا آمار دقیقی از خسارات سیل ارائه دهند

رئیس سازمان چای کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: عمده مناطق چایکاری استان گیلان در سیل اخیر آسیب دیدند که این امر سبب نگرانی چایکاران استان شده است.

حبیب جهانساز با بیان اینکه تاکنون ۱۰۸ هزار تن برگ سبز چای با ارزش ۲۱۳ میلیارد تومان از تولیدکنندگان خریداری شده ،گفت: تاکنون ۱۶۱ میلیارد تومان به تولیدکنندگان پرداخت شده است.

۱۲ شهرستان استان گیلان با سیل گریبانگیر هستند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: ۱۲ شهرستان استان گیلان با سیل گریبانگیر هستند و در حال حاضر هیچ روستایی فاقد آب نیست.

محب‌علی رنج‌ور با بیان اینکه ۲۵۰ خانوار در برخی روستا‌های شهرستان فومن با مشکل تامین آب مواجه هشتند خاطرنشان کرد: ۴۵ کیلومتر لوله انتقال آب روستایی در سیل اخیر دچار آسیب شد که به ۸ میلیارد تومان برای بازسازی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه ۴ هزار لیتر آب بسته‌بندی شده در میان حادثه‌دیدگان سیل توزیع شده ،گفت: برای تامین آب شرب روستا‌های حادثه دیده نیازمند اعتبار مالی هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان نیز در این جلسه با اعلام اینکه ۴۲ اکیپ راهداری از پیش از شروع سیل آماده‌باش بودند اظهار داشت: ۳۳ محور استان گیلان به طور کامل مسدود شده بود که در حال حاضر به ۳ محور کاهش پیدا کرده است.

محمدرضا نازک‌کار با اشاره به مسدود بودن محور پونل به خلخال خاطرنشان کرد: در حال حاضر مردم گیلان می‌توانند از جاده اسالم برای سفر به خلخال استفاده کنند.

وی با بیان اینکه بازسازی راه‌های آسیب‌دیده در سیل اخیر نیاز به ۷۰ میلیارد تومان اعتبار دارد ،تصریح کرد: ماشین‌آلات راهداری استان گیلان نیازمند نوسازی هستند که این امر نیاز به ۲۰ میلیارد اعتبار دارد.

جمشید طالبی مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان نیز در این جلسه با اعلام اینکه سیل اخیر بیش از ۶ میلیارد به زیرساخت‌های توزیع برق گیلان آسیب وارد کرده است گفت: از سال ۸۳ تاکنون ۹۷ میلیارد تومان به زیرساخت‌های برق گیلان آسیب وارد شد.

انتهای پیام/م.ع

بررسی میزان خسارت سیل گیلان در جلسه هیات دولت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر