کد خبر: ۶۶۹۵۷۲۰
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۷

طرح آمارگیری ویژگی‌های مسکن روستایی از ۲۱ مهرماه همزمان با سراسر کشور در استان یزد آغاز می‌شود.

قربانیان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد در  گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد با اشاره به آغاز طرح آمارگیری روستایی همزمان با سراسر کشور در یزد گفت: در سالجاری طرح آمارگیری روستایی از ۲۱ مهر تا ۲۱ آبان‌ها در بیش از ۲۰۴ روستا استان اجرا می‌شود.

قربانیان افزود: این طرح در قالب ۵ هزارو ۳۰۰ واحد مسکونی اجرا می‌شود که بادوام بودن یاکم دوام بودن واحد‌های مسکونی روستایی و شناخت ویژگی‌های عمومی روستاو تغییرات ایجاد شده در روستا‌ها از مهمترین ویژگی‌های این طرح است.

مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان یزد هدف از اجرای این طرح را بررسی تاثیر مقاوم سازی در روستا‌ها وآگاهی از نوع ساخت و ساز‌ها در این مناطق برشمرد و افزود: مامورین اجرای این طرح آموزش‌های لازم رادیدند و در قالب گروه‌های چندنفره فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد:در این طرح ویژگی‌های مسکن روستایی از جمله نوع سازه ساختمان، زیربنا، مساحت، نوع مصالح ساختمانی بکار رفته و میزان مقاومت یا غیرمقاوم بودن آن‌ها بر اساس فرم‌های از پیش طراحی شده آمارگیری و ثبت می‌شود.

قربانیان با بیان اینکه بعد از اتمام آمارگیری تمامی مستند‌ها و مدارک لازم به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ارسال می‌شود خاطر نشان کرد: نتایج آمارگیری چاپ و برای برنامه ریزی توسعه روستا‌ها در اختیار مراکز آموزش عالی و سایر دستگاه‌های اجرایی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ ا

طرح آمارگیری مسکن روستایی از ۲۱ مهرماه در استان یزد آغاز می شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر