کد خبر: ۶۶۹۶۲۹۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰

حساب بانکی بسیاری از دانشجویان ایرانی شاغل در روسیه فعال است و بدون مشکل، امور جاری خود را انجام می‌دهند.

حساب دانشجویان ایرانی در روسیه بسته نشده استبه گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از بخش رسانه‌ای سفارت کشورمان در مسکو، طبق قوانینی که از دو هفته پیش در راستای مبارزه با پولشویی در روسیه به اجرا درآمده است، اگر در حساب هر فرد روس یا غیر روس به یکباره مبلغ سنگینی به صورت مشکوک وارد شود، این حساب بسته خواهد شد و به دارنده حساب پیام داده می‌شود که برای مشخص شدن مبدا و مقصد پول واریزی به شعبه مربوطه مراجعه کند.

این قانون برای تمامی شهروندان روسیه و خارجی‌ها اجرا می‌شود و تراکنش‌های غیرمعمول برای دو روز بسته می‌شوند و در صورت قانع شدن بانک نسبت به توضیحات صاحب حساب، مشکل برطرف خواهد شد.

«احمد وخشیته» دبیر انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی محصل در روسیه در این باره گفته است که حساب بانکی اکثر دانشجویان ایرانی باز است و بنظر می‌رسد حساب بانکی افرادی بسته شده است که جدا از کار دانشجویی در روسیه در کار غیر مرتبط خود به تجارت می‌پردازند.

به گفته وی، براساس بند هفت قانون فدرال روسیه با عنوان مقابله با قانونی کردن درآمد کسب شده، بر اساس ظن و گمان حساب بانکی چند نفر از دانشجویان ایرانی در روسیه بسته شده و بانک به آن‌ها فرصت داده است تا در رابطه با تراکنش‌های خود دربازه زمانی مشخص توضیح دهند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر