کد خبر: ۶۶۹۶۳۵۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۲

مدیر کل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه ‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت:خوروبیابانک به دلیل شرایط آب و هوایی مستعد برای تولید خرما است و در کنار تولید رونق صنایع وابسته به آن در جهت توسعه اشتغال و اقتصاد مردم این شهرستان می تواند درآمد زایی داشته باشد.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،مسعود لطیفیان مدیر کل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه ‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی  برگزاری نخستین جشنواره نخل و آفتاب خوروبیابانک گفت: ایجاد صنایع تبدیلی خرما علاوه بر بهبود بازار خرما سبب ایجاد فرصت‌های شغلی فراوان و جدید در شهرستان خوروبیابانک می‌شود.

وی خوروبیابانک را قطب تولید خرمای استان اصفهان دانست افزود: این شهرستان به دلیل شرایط آب و هوایی مستعد برای تولید خرما است و در کنار تولید رونق صنایع وابسته به آن در جهت توسعه اشتغال و اقتصاد مردم این شهرستان می تواند درآمد زایی داشته باشد.
مدیر کل دفتر امور میوه‌های گرمسیری و نیمه ‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: با احیای صنایع فراموش شده وابسته نخل چرخه اقتصادی خوروبیابانک متحول می شود و اشتغالزایی در خوروبیابانک افزایش می یابد.

خوروبیابانک تنها شهرستان خرما خیز استان اصفهان است و از مجموع 350 هکتار نخلستان در خوروبیابانک 250 هکتار آن اقتصادی است و هر ساله 750 تن خرما از نخلستان های این منطقه برداشت می شود.

 

انتهای پیام/م

 

برگزاری نخستین جشنواره نخل و آفتاب خوروبیابانک

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر