کد خبر: ۶۶۹۶۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
رئیس فعلی کارگروه منطقه آسیا اقیانوسیه مطرح کرد؛

ونهوف گفت: کنگره آسیا پاسفیک طب نظامی سبب نجات جان بسیاری از انسان‌ها است.

کنگره طب نظامی سازمان طب نظامی سبب نجات جان انسان‌ها/ پست ریاست کنگره طب نظامی نباید تشریفاتی باشدبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رئیس فعلی کارگروه منطقه آسیا_ اقیانوسیه و نماینده روسیه امروز در مراسم چهارمین کنگره آسیا پاسفیک طب نظامی که در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، اظهار کرد: امسال در چهارمین کنگره طب نظامی ایران به عنوان رئیس کنگره انتخاب شده است، در این بین در حاشیه برگزاری چهارمین کنگره طب نظامی میزگرد و ورکشاپ‌ها و نشست‌های تخصصی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هدف از افزایش برپایی این کنگره افزایش سلامت و نجات جان انسان‌هاست و امیدوارم پست ریاست طب نظامی تشریفاتی نباشد.

وی گفت: اطمینان می‌دهم که در خصوص طب نظامی و افزایش سلامت نجات جان انسان‌ها می‌توانیم قابل اطمینان باشیم.

ونهوف دبیرکل کمیته بین‌المللی طب نظامی ادامه داد: کمیته طب نظامی یک سازمان بین دولتی محسوب شده و کمیته ای کاملا بی‌طرف است. کمیته طب نظامی نماینده 117 کشور است که سازمان بهداشت جهانی آن را در سال 1952 به رسمیت شناخته است و از سال 2000 کشورهای عضو ICMN در گروه‌های کاری مختلف حضور دارند.

وی تأکید کرد: هدف از برگزاری این کنگره تبادل اطلاعات علمی و تجربیات کشورهای مختلف به منظور فراهم کردن زمینه اشتراک اطلاعات برای کشورهای منطقه و عضو است که در آن اعضاء نیازهای خود را مطرح کنند.

وی اظهار کرد: طب نظامی تنها به مباحث مربوط به پزشکی نظامی نمی‌پردازد بلکه مسائل دندانپزشکان، داروسازان و پرستاران نظامی نیز شامل طب نظامی حوزه طب نظامی می‌شود.

وی ادامه داد: شورای علمی کمیته بین‌المللی برای هریک از این حوزه ها کارگروهی تشکیل داده است و من امیدوارم که مطالب مورد بحث در این کنگره به صورت مقاله در نشریات تخصصی ICMN منتشر شود.

بلژیک؛ میزبان صدمین سالگرد تشکیل کنگره طب اسلامی

وی گفت: 43 کنگره طب نظامی در بازل سوئیس طی روزهای 19 تا 24 می سال 2019 برگزار می‌شود و کشور بلژیک میزبان 44 کنگره طب نظامی در سال 2021 است.

وی یادآوری کرد: صدمین سالگرد ICMN تشکیل سازمان طب نظامی در سال 2021 در شهر بروکسل بلژیک در سال 2021 برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر