کد خبر: ۶۶۹۷۰۱۴
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴

رئیس شورای عالی استان‌ها از تعیین تکلیف شهرداران بازنشسته‌ ظرف مدت هفته آینده خبر داد.

مصوبات دهمین جلسه شورای عالی استان‌‌ها/ تعیین تکلیف شهرداران‌ بازنشسته تا هفته آیندهبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مرتضی الویری‌ رئیس شورای عالی استان‌ها در حاشیه دهمین اجلاس این نهاد در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز دو مصوبه داشت.

وی افزود: سازمان بازرسی کل کشور به مصوبات‌ شورای شهرها‌ دخالت می‌کرد؛ با توجه به اینکه مصوبات شورای شهر تأییدیه‌ هیئت انطباق را دارد و در صورت بروز اختلاف نظر به هیئت حل اختلاف مرکزی ارجاع می‌‌شود؛ ساز و کار لازم برای مصوبات شورا وجود دارد بنابراین سازمان بازرسی کل کشور حق ورود به این موضوع را ندارد؛ لذا از طریق استفساریه‌ از مجلس پیگیر این موضوع هستیم که آیا سازمان بازرسی‌ کل کشور می‌تواند در امور مصوبات شورا دخالت کند یا خیر.

الویری‌ افزود: به موجب قانون مصوب سال 1375 ، سازمان برنامه و بودجه موظف است بودجه 5 ساله کشور را به شورای عالی ارسال کرده و نظر شورا را در این زمینه بپرسد؛ این در حالیست که تاکنون این اتفاق رخ نداده. لذا ایجاد ساز و کاری برای نظارت و دخالت شورای عالی استان‌ها در برنامه و بودجه کل کشور در قالب طرح یک فوریت دیگر مصوبه این جلسه بود.

رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به حضور رئیس دیوان عدالت اداری در دهمین جلسه شورای عالی استان‌ها گفت: مقرر شد مجموعه تفاهم‌نامه‌ای با دیوان عدالت اداری تنظیم شود تا بر اساس آن به تمام شوراهای کشور چگونگی صدور مصوبات عوارض ابلاغ شود.

وی در پایان با اشاره به قانون منع به کارگیری‌ بازنشسته‌ها گفت: هنوز مشخص نیست که شهرداران مشمول این قانون می‌شوند یا خیر. در طول هفته آینده با نظر وزارت کشور این موضوع مشخص می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر