کد خبر: ۶۶۹۷۲۲۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
وزیر جهاد کشاورزی در اصفهان:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: باوجود کم آبی امسال یک میلیون تُن بیشتر از سال گذشته در کشور گندم تولید شد.

امسال یک میلیون تن گندم تولید شد/تاکید بر توسعه کشت گلخانه ای  به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، محمود حجتی وزیر کشاورزی روز شنبه در مراسم افتتاح شهرک گلخانه ای خمینی شهر در غرب اصفهان گفت: در زمان حاضر بذر بیشتر گیاهان گلخانه ای و بذر هیبرید سبزی، صیفی ، قلم گل و گیاه از خارج وارد می شود در حالی که در برخی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی از جمله دانشگاه آزاد اصفهان اقدام هایی برای تولید این محصول انجام شده است.

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه نارسایی ها و مشکلات بخش کشاورزی زیاد است، افزود: مشکلات بخش آب همیشه در تاریخ بوده است اما با وجود کم آبی ها و مشکلات، امسال یک میلیون تُن بیشتر از سال گذشته در کشور گندم تولید شد.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: اصفهان از نظر کشت گلخانه ای وضعیت متوسطی در کشور دارد در حالی که ظرفیت این استان بسیار بیشتر از میزان فعلی است.

حجتی افزود: اصفهان با کاهش منابع آب روبروست ، از طرفی ظرفیت نیروی انسانی و متخصص در این استان زیاد است و باید در زمینه توسعه گلخانه ای با توجه به ارزش افزوده، اشتغال، صرفه جویی و بهره وری بالا ، تلاش بیشتری انجام شود.

وی همچنین بسته بندی، سورتینگ (درجه بندی و دسته بندی محصولات) و پردازشگری را از عمده مشکلات تولیدات گلخانه ای دانست و گفت: باید به بحث لجستیک (مدیریت ) محصولات گلخانه ای توجه ویژه ای شود.

شهرک گلخانه ای خمینی شهر در مساحت 17 هکتار مشتمل بر 15 گلخانه با اعتبار هشت میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و یک میلیارد و 500 میلیون ریال از محل بخش خصوصی و سه میلیارد ریال تسهیلات بانکی احداث شده است.

محصولاتی مانند فلفل، خیار، گوجه و انواع گل های تزیینی در این شهرک تولید می شود.

شهرستان خمینی شهر با حدود 300 هزار نفر جمعیت در 15 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

انتهای پیام /س

حضور وزیر جهاد کشاورزی در اصفهان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر