کد خبر: ۶۶۹۷۳۴۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲
آیت‌الله علوی گرگانی عنوان کرد؛

آیت الله علوی گرگانی گفت:همایش بزرگداشت حضرت ابوطالب(ع) تا پایان سال از سوی مجمع جهانی اهل بیت (ع) و دیگر نهادهای حوزوی در قم برگزار خواهد شد.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛آیت الله سیدمحمد علی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار اعضای ستاد برگزاری همایش حضرت ابوطالب (ع) با اشاره به اینکه آن حضرت سهم بزرگی در ترویج دین اسلام و حفظ پیامبر(ص) داشتند،گفت: ایشان برای احیای سنت رسول گرامی اسلام فداکاری‌های بسیاری کردند و بعد از فوت ایشان حضرت محمد(ص) بسیار غمگین بودند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه عموی گرامی پیامبر اسلام حق زیادی بر مسلمان دارد عنوان کرد: ایشان شخصیتی مومن و پرهیزگار بود و در ترویج و حفظ دین اسلام تلاش‌های بسیاری متحمل شد.

وی تاکید کرد: باید در قالب همایش‌ها و نشست‌های مختلف افکار و اندیشه‌های حضرت ابوطالب(ع) تبیین شده و شخصیت ایشان بیش از پیش به جامعه اسلامی معرفی شود.

آیت الله علوی گرگانی در خصوص زمان برگزاری همایش نیز اشاره کرد: بهتر است این همایش بعد از ماه صفر برگزار شود تا طلابی که در تبلیغ هستند نیز بتوانند بعد از بازگشت در همایش حضور یابند.

وی با تاکید بر اینکه به سهم خود باید نسبت به معرفی شخصیت‌های دینی و همچنین علما اهتمام داشته باشیم عنوان کرد: متاسفانه در ادای حق شخصیت‌های دینی و تلاش‌هایی که برای حفظ و ترویج دین کشیده اند عاجز هستیم.

همایش بزرگداشت حضرت ابوطالب(ع) تا پایان سال از سوی مجمع جهانی اهل بیت (ع) و دیگر نهادهای حوزوی در قم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ح

شخصیت و اندیشه‌های حضرت ابوطالب(ع) به جامعه اسلامی معرفی شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر