کد خبر: ۶۶۹۷۵۴۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۶

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، از غربالگری ۳۰ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در قالب اجرای طرح سنجش سلامت در استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ابراهیم شکیبا معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در ۲۱ پایگاه ثابت و ۱۲ پایگاه سیار با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش در سطح استان در فصل تابستان انجام شد.

وی هدف از اجرای این طرح را جای دهی درست در نظام آموزشی و مداخلات به هنگام در امر غربالگری سلامت نوآموزان ذکر کرد.

شکیبا در ادامه اظهار داشت: در این طرح حدود ۳۰ هزار نوآموز پایه اول ابتدایی و پیش دبستانی در پایگاه‌های سنجش سلامت (بینایی، شنوایی، آمادگی تحصیلی، معاینات اولیه، خدمات سلامت دهان و دندان و سایر) مورد سنجش و غربالگری شدند و معاینات پزشکی نیز توسط پزشکان مستقر در پایگاه سنجش یا مراکز جامع خدمات سلامت انجام شد و پس از تایید، برای ثبت نام نهایی به مدرسه موردنظر خود مراجعه کردند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: همچنین نوآموزان دارای اختلال نیز به مراکز تخصصی بالاتر ارجاع داده و پیگیری لازم در مورد آن‌ها انجام می‌شود.

شکیبا افزود: نتایج خدمات ارائه شده به نوآموزان در سامانه الکترونیک سیب ثبت و یک برگ خلاصه معاینات برای درج در پرونده سلامت دانش آموز به مدرسه تحویل داده شد.

وی اضافه کرد: چنانچه دانش آموز پایه اول ابتدایی به دلایلی از انجام سنجش در فصل تابستان جا مانده باشند در طول سال تحصیلی و ترجیحا در فصل پاییز برای دریافت خدمات به پایگاه سلامت و مراکز جامع خدمات سلامت که تحت پوشش آن هستند ارجاع داده می‌شود و نتیجه معاینات برای درج در پرونده سلامت دانش آموزان به مدارس آنان ارسال می‌شود.
 
 
انتهای پیام/د

ارجاع نوآموزان دارای اختلال به مراکز تخصصی بالاتر

 
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر