کد خبر: ۶۶۹۷۵۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۱

مدیرکل اداره کودک و نوجوان سازمان بهزیستی کشور گفت: سرپرستی ۹۴ کودک دختر، پارسال به زنان مجرد بالای ۳۰ سال واگذار شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛ محمد نفریه مدیرکل اداره کودک و نوجوان سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست در سال ۱۳۹۲، سه گروه خانواده‌هایی که بچه دار نمی‌شوند، پدر و مادر‌هایی که بچه دار هستند و همچنین زنان مجرد بالای ۳۰ سال سن، در صورت داشتن شرایط لازم، سرپرستی کودک بی سرپرست به آن‌ها واگذار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استقبال زنان مجرد برای دریافت سرپرستی و فرزند دختر زیاد است، بیان کرد: بر اساس مقررات، تنها سرپرستی فرزند دختر به زنان مجرد بالای ۳۰ سال سن داده می‌شود.

 ۲۶ هزار کودک بی سرپرست

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی همچنین از وجود ۲۶ هزار کودک زیرپوشش بهزیستی خبر داد و افزود: اینگونه کودکان در بیش از ۳۸۰ مرکز نگهداری می‌شوند.

نفریه اضافه کرد: از این تعداد ۹ هزار و ۸۰۰ نفر در شیرخوارگاه‌ها و مراکز بزرگسال نگهداری می‌شوند و بقیه در داخل خانواده‌ها زیرپوشش قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه به جز ۴۰ شیرخوارگاه در کشور، برخی مراکز شبه خانواده توسط خیریه‌ها اداره می‌شوند، افزود: ماهیانه یارانه‌ای به این مراکز برای نگهداری کودکان پرداخت می‌شود.

 فعالیت بیش از ۱۵ هزار مهدکودک در کشور

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی با اشاره به فعالیت بیش از ۱۵ هزار مهدکودک در سطح کشور، گفت: از این تعداد شش هزار و ۵۰۰ مهدکودک در روستا‌ها فعالیت می‌کنند.

وی همچنین از فعالیت ۴۰۰ مسجد مهد در کشور خبر داد و افزود:در این مسجد مهد‌ها به صورت تخصصی به مسایل مذهبی پرداخته می‌شود.

انتهای پیام /پ

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر