کد خبر: ۶۶۹۷۶۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰

رئیس جمعیت هلال احمر از تولید نیمی از نیاز بیماران دیالیزی به صافی دیالیز در سازمان تدارکات پزشکی خبر داد و گفت: سالانه حدود ۲میلیون صافی دیالیز در شرکت تجهیزات پزشکی هلال تولید می‌شود.

تولید ۲میلیون صافی دیالیز در شرکت تجهیزات پزشکی/ راه اندازی خط تولید هالوفایبر نیازمند تسهیلات و منابع استبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر عصر امروز (شنبه) به همراه استاندار البرز از شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران بازدید کرد.

پیوندی در حاشیه این بازدید با اشاره به سابقه ۹۵ ساله جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر ایران جزو جمعیت‌های ملی قدرتمند در منطقه و در جهان است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد مردمی از مردم و برای مردم است، افزود: این جمعیت تمام توان خود را برای حل مشکلات مردم به کار می‌گیرد.

پیوندی ادامه داد: جمعیت هلال احمر در جهت تامین سلامت مردم و همچنین کمک به آسیب دیدگان در حوادث، تمام تلاش خود را به کار بسته است و در زمینه ارتقاء سلامت نیز نقش تعیین کننده‌ای در کشور دارد.

وی به وجود بیماران دیالیزی در کشور اشاره کرد و یاداور شد: به طور متوسط حدود ۵ تا ۵.۵ میلیون صافی دیالیز در کشور نیاز است که حدود دو میلیون از این تعداد توسط شرکت تدارکات پزشکی هلال احمر تامین می‌شود. ما در هلال احمر به فکر سودآوری نیستیم بلکه تنها حل مشکلات مردم در اولویت کاری ما قرار دارد.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، بیماران دیالیزی در ۵۴۰ مرکز می‌توانند نسبت به استفاده از این خدمات اقدام کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه می‌توان با راه اندازی خط تولید هالوفایبر در شرکت تجهیزات پزشکی زمان و هزینه بیماران دیالیزی را کاهش داد، گفت: ۸۰ درصد از مواد اولیه تولید هالوفایبر در کشور وجود دارد و می‌توان با تولید آن در داخل کشور از خروج ارز جلوگیری کرد و هزینه‌های بیماران را نیز کاهش داد.

وی درباره تاثیر این موضوع بر مدت زمان کاهش زمان دیالیز در بیماران افزود: با تولید هالوفایبر‌ها در داخل کشور، علاوه بر امکان کاهش عارضه بعد از دیالیز مدت زمان انجام دیالیز نیز تقریبا به نصف کاهش پیدا می‌کند. با این حال راه اندازی خط تولید هالوفایبر در سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر نیازمند تسهیلات و منابع است که امیدواریم با همیاری بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی بتوانیم موانع را از پیش روی برداریم.

تصویب راه اندازی خط تولید هالوفایبر در شرکت تجهیزات پزشکی هلال

در ادامه محمدعلی نجفی استاندار البرز به اجرای طرح‌هایی در زمینه ارتقای سلامت و درمان مردم اشاره کرد و گفت: با تولید محصولاتی در زمینه ارتقاء سلامت، امکان خروج ارز از کشور کاهش پیدا می‌کند و در این زمینه می‌توان به اقتصاد کشور کمک کرد.

وی با بیان اینکه استان البرز هر آنچه در توان داشته باشد برای کمک به تولید کنندگان در زمینه تامین سلامت و درمان مردم هزینه خواهد کرد، ادامه داد: استان البرز از جمله استان‌هایی است که ۱۵۰ برند ملی در آن فعال است و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز فعالیت قابل توجهی در این استان دارند، بنابراین استان آمادگی دارد در زمینه حمایت‌های مالی و همچنین مصوبات استانی اقدامات لازم را انجام دهد.

استاندار البرز درباره مصوب شدن راه اندازی خط تولید هالوفایبر خاطرنشان کرد:طرح راه اندازی خط تولید هالو فایبر در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران مصوب شد و مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر