کد خبر: ۶۷۰۵۷۸۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: پیش بینی می‌شود امسال آمار زائران پیاده ۳۰ درصد افزایش یابد، به همین منظور باید امکانات و برنامه ریزی‌ها متناسب با این موضوع باشد.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ سید جواد حسینی سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان در جلسه هم اندیشی با حضور نمایندگانی از استان های مختلف که در مشهد برگزار شد؛ گفت: با توجه به اینکه زیارت، پیشران توسعه محسوب می‌شود و وجود بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون مسلمان در ۶۰ کشور اسلامی و مسلمانان ساکن در کشور‌های غیر اسلامی ظرفیتی عظیم در حوزه زیارت محسوب می‌شوند.

وی افزود: باید زمینه حضور مسلمانان مشتاق زیارت را در مشهد مقدس فراهم کرد که به همین منظور می‌طلبد تا امکانات در این حضور بسیج شود.

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با بیان این که سال گذشته بیش از ۳۱ میلیون نفر به مشهد مقدس سفر کرده اند؛ اظهار داشت: سه میلیون آن‌ها زائر خارجی از ۲۰ ملیت بودند.

حسینی ادامه داد: از مجموع زائران ورودی سال گذشته، چهار میلیون و ۷۰۰ هزار نفر آن‌ها در دهه پایانی ماه صفر اقدام به تشرف به مشهد مقدس نموده اند.

وی ادامه داد: از این میان ۴۰۱ هزار نفر در قالب دو هزار و ۳۰۰ کاروان که ۱۰۴ هزار نفر آنان را اتباع خارجی تشکیل می‌دادند به صورت پیاده به مشهد وارد شدند.

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از تشکیل شورای زیارت با حضور نمایندگانی از استان‌های سمنان، گلستان، خراسان‌های رضوی، شمالی و جنوبی نیز خبر داد.

گفتنی است؛ در این جلسه آخرین اقدامات و برنامه ریزی‌ها برای حرکت زائران پیاده از موقعیت مشخص شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
انتهای خبر//آ.ح
 

فراهم کردن امکانات برای زائرین در مشهد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر