کد خبر: ۶۷۰۷۴۹۳
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۳

مدیر کل ثبت احوال استان یزد از کاهش ۱۱ درصدی تولد در استان یزد خبر داد و گفت:: روزانه به طور میانگین ۶۲ نوزاد در استان متولد می‌شوند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ محمدعلی مکرمی  مدیر کل ثبت احوال استان یزد با اشاره به تولد روزانه به طور میانگین ۶۲ نوزاد در استان گفت: در شش ماهه نخست امسال ۱۱ هزار و ۴۸۸ نفر در استان یزد متولد شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد کاهش داشته و نوزادان شامل ۵۸۸۳ پسر و ۵۶۰۵ دختر هستند.

مکرمی ضمن تشریح رویداد‌های حیاتی استان در نیمه نخست امسال افزود: ۳۲۸ نوزاد حاصل چند قلوزائی بودند که ۱۵۸ مورد دوقلو و ۴ مورد نیز سه قلوزائی به ثبت رسیده است.

وی با اعلام این که نسبت جنسی عدد ۱۰۵ را نشان می‌دهدگفت: این بدان معنا است که در ازای تولد هر ۱۰۰ دختر، ۱۰۵ نوزاد پسر در استان متولد شده است.

مکرمی با اشاره به فراوانی نام‌های منتخب والدین یزدی افزود: امیرعلی، علی، امیرحسین، ابوالفضل، حسین، امیرعباس، محمد، محمدحسین، علیرضا و محمدطا‌ها به ترتیب بیشترین اسامی نوزادان پسر و نام‌های فاطمه، حلما، زهرا، زینب، یسنا، نازنین زهرا، ریحانه، فاطمه زهرا، آوا و حسنا نیز نام‌های برگزیده دختران در نیمه نخست سال جاری بوده است.

مدیر کل ثبت احوال استان همچنین با اشاره به کاهش ۲ درصدی میزان وفات استان نسبت به نیمه نخست سال گذشته گفت: تا پایان شهریورماه امسال، ۲۲۶۰ مورد یعنی به طور متوسط روزانه ۱۲ مورد فوت در استان به ثبت رسیده که از این تعداد ۱۲۴۱ متوفی مرد و ۱۰۱۱ فرد فوت شده زن بوده اند.

وی افزود: نسبت جنسی وفات نیز در استان ۱۲۳ است به نحوی که به ازای فوت هر ۱۰۰ زن، فوت ۱۲۳ مرد ثبت شده است.

مکرمی آمار ثبت ازدواج استان در این مدت را ۳۶۵۳ مورد اعلام و تصریح کرد: تا پایان شهریورماه متوسط سن ازدواج برای مردان ۲۷.۸ و برای زنان ۲۲.۸ سال به ثبت رسیده است آمار طلاق نیمه اول امسال نیز ۸۲۳ مورد و متوسط سن طلاق در مردان ۳۶.۷ و در زنان ۳۱.۹ سال است.

وی افزود: میزان ثبت ازدواج در استان یزد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد کاهش و ثبت طلاق یک درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/ی

کاهش ۱۱ درصدی تولد در استان یزد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر