کد خبر: ۶۷۰۷۵۰۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷
رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی:

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت: صادرات گیاهان دارویی به خارج از کشور نیازمند جذب سرمایه گذار است.

صادرات گیاهان دارویی خراسان شمالی نیازمند سرمایه گذار استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  ، محمد صمدی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی  با بیان اینکه خراسان شمالی به عنوان استان پایلوت تولید گیاهان دارویی اما صادراتی به خارج از کشور ندارد، اظهار کرد: برای تحقق این امر به دنبال سرمایه گذار برای تاسیس کارخانه هستیم اما تاکنون سرمایه گذاری برای این کار جذب نشده است.

صمدی افزود: اداره کل محیط زیست خراسان شمالی، منابع طبیعی و سازمان جهاد کشاورزی نیز برای جذب سرمایه گذار تاسیس کارخانه گیاهان دارویی اهتمام لازم را دارند.

وی با اشاره به رویش بیش از ۳۵۰ نوع گیاه دارویی در خراسان شمالی، بیان کرد: باتوجه به اینکه خراسان شمالی مهد رویش گیاهان دارویی در کشور است اما تاکنون سرمایه گذاری برای صادرات این محصول به خارج از کشور، جذب نشده است.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی بیان کرد: تاکنون سرمایه‌گذارانی از کشورهای ترکمنستان، هند، آلمان، ایتالیا و چین برای فعالیت و سرمایه‌گذاری در بخش تولید و فرآوری گیاهان دارویی از عرصه‌های گیاهان دارویی استان بازدید داشته اند اما استقبال نکردند.

صمدی گفت: در سفرهای هیئت‌های تجاری به خراسان شمالی در کنار معرفی ظرفیت های استان از تنوع بیشمار گیاهان دارویی نیز صحبت می شود اما همچنان پیگیر جذب سرمایه گذار هستیم.

وی اضافه کرد: هدف ما تنها جذب سرمایه گذار خارجی نیست، سرمایه گذاران داخلی نیز می توانند برای تولید، فرآوری و صادرات گیاهان دارویی خراسان شمالی پیش قدم شوند.

انتهای پیام/ب

صادرات گیاهان دارویی خراسان شمالی نیازمند سرمایه گذار است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر