کد خبر: ۶۷۲۰۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰
گزارش/

این روزها چشم بیشتر مردم به بازار طلاو ارز است، چراکه رسانه های بیگانه با اخبار نادرست موجب تشویش اذهان عمومی در این حوزه شده اند.

سودجویان بازار ارز غلاف کردند/ آیا قیمت دلار و طلا کاهش می‌یابد؟به گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بازار ارز در  ریلی روان به نام ثبات در نرخ اسعار خارجی در حال حرکت است؛ به طوری که در یک الی دو هفته گذشته تا به امروز هیچ جهش نرخی رخ نداده و همچنان  تقاضا برای  ارز با کمترین میزان رو به روست . هم اکنون  دلار در بازار غیررسمی حدود 14 الی 14.300 هزار تومان در حال عرضه است.
 
یورو نیز طبق  اعلام روزانه بانک مرکزی به مسافران،دانشجویان و فرصت های مطالعاتی با نرخ 14 هزار و 307 هزار تومان عرضه می شود.

متقاضیان ارز واقعی شدند

یک منبع آگاه در بانک  ملی در گفت و گو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: روزهای اخیر تغییرات نرخی در بازار ارز مسافرتی و دانشجویی مشهود نبوده و بازار در روند بسیار ثابتی قرار گرفته بود، به نظر می رسد واقعی شدن متقاضیان این بازار مشکلات قبل را نیز از بین برده است.
 
همچنین طبق مشاهدات عینی از بازار ارز واقع در میدان فردوسی، جوی آرام بر بازار حاکم است ، بسیاری از افراد فعال در صرافی های این مکان نیز معتقدند حذف تقریبی دلال ها و تاثیر مجازات سنگین مخلان بازار ارز، باعث شده است تا معاملات،  جامه واقعی بر تن کرده و دلال ها زمینه را برای فعالیت خود مناسب نبینند.
 

میزان عرضه و تقاضای بازار آزاد ارز فرصت سودجویی را از شیادان گرفت

 
یکی از صرافان فعال در بازار ارز در گفت و گو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به شایعات مطرح شده مبنی بر بازگشت گرانی به این بازار گفت: به نظر می رسد این فعالیت های منفی از جانب عده ای در خارج از کشور تغذیه می شود زیرا بازار ارز این روزها ، جو شلوغی را مشاهده نمی کند وصرافی ها نیز با نرخ های کاملا معقول در حال معامله هستند.
 
وی اظهار کرد: با توجه به تجربه این جانب در بازار ارز ، دیگر شاهد روند صعودی قیمت ارز نخواهیم بود. چرا که آن اضطراب موجود در بازار نیز بیشتر بر پایه مانُور جنگ روانی ایجاد می شد.
 
همچنین  شایان ذکر است که نظارت جدی و دقیق بانک مرکزی، بر میزان عرضه و تقاضای بازار آزاد ارز این جرات را از برخی سودجویان گرفت تا با دستکاری نرخ ها به صورت دلخواه موجب برهم زدن بازار ارز باشند.
 

رجز خوانی همتی برای تحریم های تکراری و بی تاثیر آمریکا 

بر اساس این گزارش عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی به صراحت اعلام کرده که  آمریکا در تحریم کامل نفت ایران و به صفر رساندن آن به هر دلیل و بهانه‌ای ناکام شده است. با معافیت تدریجی کشورهای متعدد از تحریم خرید نفت ایران، فضای آتی تجاری و درآمدی کشور مشخص‌تر می‌شود.

همچنین به این نکته هم اشاره کرده است که در ماههای اخیر، ایران ذخایر ارزی خود را به حد مطلوب رسانده و متناسب با شرایط در حال تغییر، حتی در شرایط بسیار نامحتمل به حداقل رساندن صادرات نفت، برنامه متناسب با آن را دارد.

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده که این بانک، با تنظیم دقیق منابع و مصارف ارزی کشور، تلاش خود را همانطور که در هفته‌های اخیر نشان داد بر ثبات بازار پول و ارز متمرکز کرده و تقویت تدریجی و روز افزون پول ملی و افزایش رقابت پذیری اقتصاد و جلوگیری از نوسانات را هدف قرار داده است . 

وی این وعده را هم داده است که بانک مرکزی در کنار برنامه ریزی برای تعادل بازار ارز و کنترل تورم در کنار دولت، وضعیت معیشتی و رفاهی مردم، خصوصا دهک های پایین درآمدی را مدنظر دارد و از هیچ کوششی برای بهبود شرایط فروگذار نمی کند. 

تقاضای غیر منطقی برای خرید سکه و طلا و همچنین ارز مشاهده نمی شود

محمد کشتی آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران در گفت وگو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،اظهار کرد:  بازار در شرایط مطلوبی به سر می برد  و کاملا آرامش در آن حس می شود.
 
وی افزود: تقاضای غیر منطقی برای خرید سکه و طلا و همچنین ارز مشاهده نمی شود و این امر بیانگر واقعی شدن بازار و کوتاه شدن دست دلال ها از این بازار است.
 
کشتی آرای از وجود ثبات در بازار در دو هفته گذشته تا کنون خبر داد و گفت: این آرامش به دو دلیل بوجود آمده است یکی از این دلایل واقعی شدن متقاضیان است.
 
این اظهار نظرها همگی از بی تاثیری فشار روانی از آن سوی مرزها بر اقتصاد ایران خبر می دهد چراکه تحریم ها بحث جدید و نوظهوری نیستند و تنها با زبان های مختلفی برای ایران تعریف می شوند و کارشناسان و مسئولان مربوط همواره آمادگی خود را برای مقابله با این موضوع اعلام کرده اند.

برقراری کانال مالی  با اتحادیه اروپا

کامران سلطانی زاده، مدیر روابط عمومی کانون صرافان ایرانیان در گفت و گو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره وضعیت فعلی بازار آزاد ارز گفت: شرایط  مطلوب حال حاضر در بازار ارز، به مدیریت به جا و برنامه ریزی صحیح بانک مرکزی بر می گردد.بسیاری از خبرگزاری های آنسوی مرزها به تاثیر تحریم ها بر ایران پرداخته اند که ما معتقدیم این تحریم ها تنها یک بار روانی است و تاثیر چندانی بر بازارهای ما نخواهد گذاشت زیرا این موضوع برای ما جدید و نوظهور نیست.
 
وی افزود: زمانی که بانک مرکزی صرافی ها را به رسمیت شناخت و اجازه تعیین نرخ را به صورت مستقل در اختیار آن ها قرار داد به نوعی آبی به روی آتش این نهادها ریخت.صرافی ها از  چند ماه قبل منابع خود را از طریق عرضه و تقاضا تامین می کردند که این روند هم اکنون نیز ادامه دارد.
 
مدیر روابط عمومی کانون صرافان ایرانیان گفت: عامل دیگری که منجر به واقعی سازی بازار ارز شد، ایجاد بازار توافقی برای تجاری بود که نیاز به تهیه ارز فوری و واردات کالای مورد نظر خود را داشته اند.
 
وی ابراز کرد: اما اصلی ترین موضوعی که منجر به ایجاد آرامش فعلی در بازار ارز شده است، کوتاه کردن دست دلالان و سودجویانی که هم به صورت واقعی و هم به صورت مجازی در کانال  و گروه ها فعالیت می کردند ، است .
 
سلطانی زاده بیان کرد: همین موضوع میزان بالایی از نگرانی صرافی ها و حتی عموم مردم را که تغییرات نرخ ارز در بازار بر معیشت آن ها نیز تاثیر می گذاشت، را بر طرف کرد.در کل زمانی که بتوان  فرکانس های روانی منفی را در بازارها مهار کرد، دیگر شاهد نوسانات  و اتفاقات از این قبیل نخواهیم بود که خوشبختانه این روزها نیز شاهد آن هستیم.
 
وی اضافه کرد:  عامل دیگری که ما را در پیشرفت و ثبات در بازارهایمان، کمک می کند ایجاد کانال های ارتباطی میان ایران و اتحادیه اروپاست که در هر حالت میزان ارز مورد نیازمان را تامین خواهند کرد.
 
مدیر روابط عمومی کانون صرافان ایرانیان  در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا فروش ارز در بانک ها مشکلی برای صرافی ها ایجاد نمی کند، گفت: همگی باید دست در دست هم بدهیم تا از پیج و خم مشکلات اقتصادی و بحران های احتمالی عبور کنیم، قطعا فعالیت بانک برای عرضه ارز به متقاضیان هیچ مشکلی را برای صرافی ها ایجاد نمی کند،شاید ما در برخی موارد با سود و درآمد کمتری مواجه شویم اما باید بدانیم که فرهنگ فداکاری باید در کشور نهادیه شود.
 
سلطانی زاده در پایان گفت: در حال حاضر بازار ارز رسمی ، آرام است و قطعا هیچ مشکلی در ارائه ارز و خرید آن در صرافی ها وجود ندارد، همکاری بانک مرکزی با دادگستری برای مجازات متخلفان موجب شد تا تقاضاهای کاذب از بازار ها برچیده شود.مردم باید بدانند ارز به عنوان یک سرمایه تلقی نمی شود بلکه نوعی اسکناس برای مصارف خاص شناخته شده است.
 
در نهایت با بررسی نظرات کارشناسان و افراد فعال در بازار سرمایه پی می بریم این روزها بازار ارز با روند خوبی رو به روست، مردم باید بدانند ایجاد هرگونه تنش در بازارهای خاص همچون بازار ارز، تنها به معیشت عده ای از مردم که با معامله ارز رابطه ای ندارند ضربه خواهد زد.
 
گزارش از نرگس معززی
 
انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶۵
در انتظار بررسی: ۰
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
ملت از گشنگی سنگ میبندن به شکمشون شما دلتون خوشه دلار شد 11 تومن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
دلار تو چند ماه 5 برابر شده بعد میگن که ثبات است بله ثبات هست اما ثبات گرانی در ضمن کسی دیگه پول نداره سکه بخره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
با احتکار گران باید برخورد شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
جدا حرف حقی زده اید...
درود بر شیر پاکی که خورده اید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
بنظرم ما باید به معنویات هم توجه کنیم و نباید بنده شکم و زر و سیم باشیم...
درواقع یکی از اهداف دشمنان این است که با فشار های ظاهری دین و ایمان ما را بگیرند...
همچنین نا امیدی و پوچگرایی و داشتن تفکرات منفی نه تنها مشکلی را حل نمیکند , بلکه ذهن را بگونه ای جهت میدهد که در هر بحثی ، فقط جنبه های منفی را در نظر میگیرد...

بنظرم همه چیز در این مقوله بدست ماست و این ما هستیم که تصمیم میگیریم چه آینده ای داشته باشیم
و نباید منتظر باشیم تا دیگران برای ما رفاه و آسایش بیاورند بلکه خودمان باید همت کنیم و با توکل به خداوند قادر متعال ، به سمت هدفمان پیش برویم.
ناشناس
|
Canada
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
کنترل بازار ارز شهرهای غربی سقز مریوان بانه از همه چیز مهمتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
اقای روحانی الان هشت ماهه قرار بود همه چیز بیاد پایین پس کو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
حالا بزار تحریمها اثر کنن.... خدایا خودت رحم کن
سعید
|
-
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
منظور از ثبات اینه که در یه قیمت مونده و تکون نمیخوره . حالا چه قیمتی اونش مهم نیست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
بازار ارز به ثبات رسیده ؟که آدم ذوق زده میشه کدوم ثبات وقتی مردم قدرت خرید ندارند وقتی قیمت ها چند برابر شدن
علیرضا قربانزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
دلار ۱۵۰۰۰ تومنی ریل روانه!!!!؟؟؟ مردم باید بمیرن که شما متوجه بشید گرونی داره بیداد میکنه؟
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
نه هنوز میخاستین از این گرونتر هم بشه-
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
رب ۵۰۰۰ تومانی الان ۱۸۵۰۰ قیمت داره چه ثباتی واقعا طبقه پایین تحت فشارند من هیچ وقت تااین اندازه نا امید نمیشدم قیمتها دست کیه چرا هر کس هرکاری دوست داره میکنه
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
دلار 3800 تومانی را کردید 14300 تومان ذوق هم می کنید ومیگدبازار ارز آرام است وبرای خریدن به قیمت همان 14300 ت. مان هم باید گشت پیدا کرد وصف وایستاد تا بتوانی دلا ر بخری برای مسافرت رفتنت حالا کجای نگهداشتن دلار بالای 10000 تومان
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
دلار 3800 تومانی را کردید 14300 تومان ذوق هم می کنید ومیگدبازار ارز آرام است وبرای خریدن به قیمت همان 14300 ت. مان هم باید گشت پیدا کرد وصف وایستاد تا بتوانی دلا ر بخری برای مسافرت رفتنت حالا کجای نگهداشتن دلار بالای 10000 تومان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
یه بدبخت بیچاره بیکار با بچه ومستاجر بدون درامد چکار کنیم امثال ما خیلی زیاده فکری بکنیداگه عدالتی هست دلار پایینم بیاد تورم سرجاشه چیزی تغییر نکرده هیچ جای دنیا تورم اینطور سری بالا نمیره وحشتناکه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
علی برکت الله
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
قطعا بالا بردن دلار کار دولت است وشش ماهه دیگه همین دولت دلار ومی کنه بیست تومان ودوماه ثابت مبشه اون وقت شما می فرمایید دو ماهه ارز ثابته وخواهانی غیر منطقی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
صحبت از بازار ارز با دلار ١٥٠٠٠ تومان ميكنيد قيمت ارز بايد كمتر از ٧٠٠٠ هزار تومان باشه تمام اجناس وارداتي بيش از ٣٠٠ درصد افزايش داشته
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
به فکر کارمند و کارگر نیستند.چراقیمت ها 4 برابر شد .حقوق تغیر نکرد
پاسخ ها
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
ما همون دلار 3 هزاری رو میخوایم نه 4.200 یا بیشتر.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
آقای روحانی فرمودند دلار برابر هزار تومن میکنیم ولی 20 هزار تومن شد یعنی 20 برابر دلار باید هزار تومن بشه
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
البته که مدیریت دولت بر قیمت دلار را قبول داریم ، هروقت دوست داشت دلار 3500 را تا مرز 20000 رسوند اون به هر قیمتی و هرفشاری که بر مردم بیچاره آورد البته باز با همین مدیریت عالی و گفتن ببخشید کمی فشار را تحمل کردین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
علی برکت ا...
پاسخ ها
ملکوت
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
خدا کنه همه چیز ارزون بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
بازار تأثیری نکرده.در فکر گرونی باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
بازار تأثیری نکرده.در فکر گرونی باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
بازار تأثیری نکرده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
اللهم عجل لولیک الفرج..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
افتخارمی کنیددلارثبات پیداکرده ولی هیچ وقت به حقوق بگیران که مستاصل شده اندکسی نیست به ریال حقوق دریافت می کنندوبه دلارهزینه می کنند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
نفت رو 40 دلار میفروختیم دلار 3000 تومن بود الان نفت 80 دلار میفروشید برا مردم 14000 تومن حساب میکنید! !!!!!؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
اصلا دلار بشه ۱ تومن وقتی هبچ جنسی قیمت پایین نمیاد هیچ تازه هرروز گرونتر میشه چه فایده داره
هبچ کس هم چشمش به بازار ارز نیست ادمین جان همه به فکر‌اینن چجوری حقوقشون تا اخر ماه دووم بیاره
پس انداز به کل از زندگی همه حذف شد انشالله خدا پاسخ همه مظلومان را خواهد داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
اصلا دلار بشه ۱ تومن وقتی هبچ جنسی قیمت پایین نمیاد هیچ تازه هرروز گرونتر میشه چه فایده داره
هبچ کس هم چشمش به بازار ارز نیست ادمین جان همه به فکر‌اینن چجوری حقوقشون تا اخر ماه دووم بیاره
پس انداز به کل از زندگی همه حذف شد انشالله خدا پاسخ همه مظلومان را خواهد داد
خودم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
البته با نرخ ارز 3300 تومانی آن زمان خیلی خیلی معقول بود
شفا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
ای روزگار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
معنی نرخ معقولم فهمیدیم!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
رو زخم مردم نمک نپاشید لااقل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
شناسایی دلالان ارز بسیار راحت است . اخذ مالیات از خرید و فروش ارز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
شناسایی دلالان ارز بسیار راحت است . اخذ مالیات از خرید و فروش ارز
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
دلار 3400 ، 5 برابر شده میگین معقول؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
قیمت دلار 5 برابر شده 3000 تومان شده 15000 تومان معقوله...اما کارکر و کارمند و....یارانه همون که هست که هست....معقوله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
سلام
خوب استفعا بده. برو سراغ بازار ازاد.
شما که اینقدر ناراحتی!
شغل دولتی،پولش رو مردم باید بدن! پس باید مثل مردم زندگی کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
تا وقتی که بیکار باشین میگین دولت اشتغال زایی نمیکنه بعد که استخدام شدین تازه ناله های حقوق کم شروع میشه بعد هم که بازنشسته شدین دیگه کسی نیست جلوی شما رو بگیره. و این داستان ادامه دارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
مگه داشتن شغل ازاذ به همین راحتیه.بلدی میخواد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
با سلام
اگه همون کارگر و کارمند و یارانه بگیر پول نگیرن یا کم بگیرن،بازاری که بلدی میخواد،پول کارمند و کارگر که میاد تو بازار و گردش میشه و بازاری حالا که دلار گرون شده اگه تو هم مثل مردم که کارگر و کارمند زندگی کنن نه به نرخ دلار بایستی اجناست رو بفروشی و زندگی غیر مردمی داشته باشی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
این دلالها به جاههایی وابسته اند که طوفان هم نمیتونه تکونشون بده
مهدی قاسمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
دلار به یک سلاح کشتار جمعی تبدیل شده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
بله
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
دلار را در هم خواهیم شکست
Abc
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
اگر مسئولان مانع نمیشد یک ماه پیش قیمت دلار پایین می اومد. دولت خودش نمی خواد ارز ارزون بشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
درسته
ملکوت
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
درسته گفتی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
احسنت کسری بودجه تامیین شد حالا پوشک سی تومانی بشه هشتاد تومن رب هشت تومی بشه بیست تومن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
باید ارزون بشه همه چیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
صرافها که با نرخ معقول کار می کنند مشکل از مردم خریدار واقعی نیستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
کاملا درسته همه تنش و گرانی رو مردم درست می کنند ، ما قول میدیم که دیگه از این کارها نکنیم قول میدیم ، قول میدیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
بللللله همه چی آرومه
حامدآذری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
فعلا دوره آرامش هستش ولی منتظر باشید
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
دلار 3500 را به 14500 میفروشه میگین بازار ثبات پیدا کرده مگر قیمت سه برابری اجناس را در جامعه نمیبینید .بیچاره مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
ok
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
دلار 14500 تومنی کجاش معقوله که می گید صرافی ها دارن با نرخی معقول معامله می کنند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
نه اصلا پايين نمياد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
واقعا که قیمت دلار معقول هست؟؟؟
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر