کد خبر: ۶۷۲۴۰۳۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز؛

مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز از تولید سالانه ۸۸۰ هزار تن محصول در پتروشیمی تبریزخبرداد.

تولید سالانه ۸۸۰ هزار تن محصول در پتروشیمی تبریزبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ درفشی مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز گفت:سالانه ۸۸۰ هزار تن محصول در پتروشیمی تبریز تولید می‌شود که با یک برنامه بلند مدت به ۱.۸ میلیون تن در ۵ سال آینده خواهد رسید.

وی درادامه گفت: شرکت پتروشیمی تبریز گواهینامه MFCA را از سازمان ملی بهره وری ایران دریافت کرد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی تبریز گفت: این گواهینامه به دلیل فعالیت‌های ۷ سال اخیر که با هدایت و همکاری مرکز تحقیقات محیط زیست دانشگاه صنعتی سهند انجام شده به این شرکت تعلق گرفته است.

درفشی افزود: با مستقر شدن روش نوین MFCA (هزینه یابی جریان مواد) در تمامی بخش‌ها و فرآیند‌های پتروشیمی تبریز، علاوه بر مدیریت موفق انرژی و بازچرخانی آب مصرفی در سیستم، آلودگی زیست محیطی به حداقل ممکن رسیده است.

وی ادامه داد: در این شرکت هیچ پسماندی تولید نمی‌شود و تمامی مواد زایدی که از چرخه تولید به دست آمده، طی مراحلی به مواد با ارزش افزوده تبدیل می‌شوند و در نتیجه نیازی به مکان یابی دفع پسماند نیست.

به گفته درفشی پتروشیمی تبریز اگر چه از لحاظ مقیاس یک واحد متوسط است، اما از نظر تنوع تولیدات یک واحد منحصر به فرد در کشور است که توانایی تولید طیف گستره پلیمر‌ها را داراست.

اولیا رئیس سازمان ملی بهره وری ایران هم گفت: توانمندی‌های صنعتی و علمی تبریز همواره زبانزد است و موفقیت این طرح برای اولین بار در کشور، نوید اتفاقات خوبی در آینده را برای ارتقای بهره وری در تولید و اقتصاد می‌دهد.

وی افزود: طبق برنامه ریزی‌ها باید ۳۰ درصد از رشد اقتصادی کشور با ارتقای بهره وری محقق شود به این معنی که ما باید محصولات رقابت پذیر و با کیفیت و قیمت مناسب تولید کنیم و MFCA این کار را به خوبی انجام می‌دهد.

فاتحی فر، رئیس کمیته ملی MFCA که طراح و مجری اصلی این برنامه‌ها در پتروشیمی تبریز است نیز گفت:: هدف ما استقرار این روش نوین در تمامی کارخانه‌ها، صنایع، و حتی ادارات است چرا که ارتقای بهره وری از اولویت‌های اصلی کشور است.

وی افزود: با به ثمر نشستن پژوهش‌ها و اقدامات و تایید توسط APO امروز مسئولیت سنگین تری داریم تا بتوانیم با به حداقل رساندن ضایعات، افزایش تولید و کیفیت و نیز فعالیت بر اساس حفظ محیط زیست را عملی کنیم.

همچنین تفاهم نامه‌ای میان سازمان ملی بهره وری و دانشگاه صنعتی سهند امضا شد.

قره باغی رئیس دانشگاه صنعتی سهند گفت: از آنجاییکه دانشگاه اجرای طرح را در پتروشیمی تبریز بر عهده داشته و توانمندی‌های علمی و فناوری و همچنین نیروی انسانی متخصص را داراست، قرار است متولی آموزش نیرو‌ها و نیز طراحی طرح‌های تحقیقاتی در خصوص MFCA باشد. 

 

انتهای پیام/ش

شرکت پتروشیمی تبریز گواهینامه MFCA را از سازمان ملی بهره وری ایران دریافت کرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر