کد خبر: ۶۷۲۴۳۳۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹

ما هر روز شاهد دیدن ماجراها و یا شنیدن اخباری از سراسر جهان هستیم که باورشان بسیار مشکل جلوه می کند.

به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛   آیا می‌دانستید که  یکی از محبوب‌ترین غذا‌های جهان باعث توهم شدید می‌شود؟ یا کسی که شرلوک هلمز را ساخت توانست موارد جنایی واقعی و سختی را حل کند؟ اگر پاسختان منفی است، این مطلب را بخوانید.

خوردن برخی ماهی‌ها باعث توهم شدید می‌شود

خوردن ماهی سالما پورژی توهم وحشتناکی درحد قرص‌های ال اس دی ایجاد می‌کند که تا ۳۶ ساعت اثر آن باقی می‌ماند. افراد هم توهم‌های صوتی (مثل صدای جیغ و فریاد) و هم توهم‌های دیداری را تجربه می‌کنند. اما علیرغم همه اینها، این ماهی در میان مردم سواحل مدیترانه بسیار محبوب است و در غذا‌های متنوعی استفاده می‌شود. تقاضا برای این ماهی خوشمزه در قبرس، مالتا، اسپانیا و ایتالیا زیاد است.
 
حقایقی که از تیتر اخبار هم جالبتر هستند

در سال ۱۱۴۰، امپراتور آلمان کنراد سوم بعد از یک محاصره سخت، شهر وینسبرگ را تصرف کرد. او که از مقاومت طولانی ساکنان عصبانی بود همه مردان شهر را محکوم به مرگ کرد.

او به زنان اجازه داد همه اموال باارزش خود را تا جایی که می‌توانند بر شانه هایشان حمل کنند و از شهر خارج شوند. زنان فورا اشیای ارزشمند خود را دور ریختند و شوهرانشان را روی شانه هایشان حمل کردند. شاه بعد از دیدن این صحنه، زنان وینزبرگ را به خاطر وفاداریشان تحسین کرد و مردان شهر را هم بخشید و اجازه داد با همسرانشان بروند.
 
حقایقی که از تیتر اخبار هم جالبتر هستند

در گذشته مردم برای تفریح، به جای پارک از قبرستان استفاده می‌کردند

در اروپا و آمریکای قرن نوزدهم، پارک‌های عمومی کم و دور از دسترس بودند؛ بنابراین مردم اوقات فراغتشان را در فضای سبز گورستان‌ها می‌گذراندند. در آن دوران عجیب نبود که زنی به سنگ قبر تکیه دهد و کتاب بخواند یا یک خانواده در کنار گوردخمه پیک نیک کنند.

حقایقی که از تیتر اخبار هم جالبتر هستند

یک مونومان در آمریکا وجود دارد که روی آن به هشت زمان مختلف نوشته شده که بعد از یک فاجعه آخرالزمانی چگونه جامعه را بازسازی کنیم.

یک بنای گرانیتی بزرگ در ایالت جورجیا وجود دارد که در سال ۱۹۸۰ ساخته شده و حاوی دستورالعملی به ۸ زبان امروزی و نسخه خلاصه شده آن به ۴ زبان باستان است که چطور بعد از یک فاجعه آخرالزمانی جامعه را بازسازی کنیم. روی ۶ قطعه گرانیت، ۱۰ اصل یا توصیه نوشته شده که اهمیت حفظ حیات و زمین و احترام به یکدیگر را یادآور می‌شود. همچنین دستورالعمل‌های ساخت قطب نما، تقویم و ساعت را دارد.
 
حقایقی که از تیتر اخبار هم جالبتر هستند

شرلوک هلمز صد‌ها جرم خیالی را حل کرد و آرتور کانن دویل سازنده آن هم دو مشکل جنایی پیچیده را حل کرد.

ماجرا‌های شرلوک هلمز محبوبیت زیادی برای نویسنده آن خلق کرد و نامه‌هایی به دستش رسید که از او خواسته بودند در حل جنایات واقعی به آن‌ها کمک کند.
 
حقایقی که از تیتر اخبار هم جالبتر هستند
 

همه قطار‌های هلند با نیروی باد حرکت می‌کنند

از اول ژانویه ۲۰۱۷ همه قطار‌های هلند با انرژی باد حرکت می‌کنند که برای ۵۵۰۰ سفر و حمل ۶۰۰۰۰۰ نفر مسافر در روز کافیست. یک قطار بادی در عرض یک ساعت ۲۰۰ کیلومتر حرکت می‌کنند بدون این هیچ سروصدا و آلودگی داشته باشند.
 
حقایقی که از تیتر اخبار هم جالبتر هستند

در سال ۱۸۹۷ سه سوئدی تلاش کردند که اولین نفری باشند که به قطب شمال می‌رسند. اما بالن آن‌ها ۶۵ ساعت بعد سقوط کرد

در سال ۱۸۹۷، سالمون آندری، اولین هوانورد سوئدی، تصمیم گرفت با یک بالن هیدروژنی به قطب شمال برود. اما کنترل بالن از دستش خارج شد و ۶۵ ساعت بعد سقوط کرد. ۳۳ سال بعد آخرین کمپ آن‌ها همراه با دفتر خاطرات آندری به صورت اتفاقی کشف شد. معلوم شد که او و همراهانش کیلومتر‌ها روی یخ، بدون تجهیزات و لباس مناسب راه رفته اند و چند هفته بعد از سقوط هم با شکار خرس قطبی زنده بوده اند.
 
حقایقی که از تیتر اخبار هم جالبتر هستند

منبع: برترین ها
انتهای پیام/

حقایقی که از تیتر اخبار هم جالبتر هستند!

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر