کد خبر: ۶۷۲۴۶۹۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی کرمانشاه گفت: آزمایشگاه رنگرزی گام اول برای ایجاد کارگاه رنگرزی طبیعی به عنوان یکی از حلقه‌های مفقوده خوشه فرش و گلیم است.

کارگاه رنگرزی طبیعییکی از حلقه‌های مفقوده خوشه فرشبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از کرمانشاه،  کردستانی مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی کرمانشاه  با اشاره به شروع به کار اولین آزمایشگاه تخصصی رنگرزی طبیعی الیاف فرش گفت: این آزمایشگاه در مساحتی حدود صد متر مربع مجهز به امکانات آزمایشگاه رنگرزی الیاف با سرمایه گذاری خصوصی در قالب BDS خوشه فرش و گلیم کرمانشاه مشغول به فعالیت شد.

کردستانی افزود: آزمایشگاه رنگرزی خوشه با هدف تمرکز بر پناسیل‌های رنگزا‌های طبیعی استان مانند پوست انار، پوست گردو، جفت و ... و همچنین به علت وجود مرغوب‌ترین پشم ایران با نام پشم سنجابی تشکیل شد.

وی اضافه کرد: این آزمایشگاه گام اول برای ایجاد کارگاه رنگرزی طبیعی استان کرمانشاه به عنوان یکی از حلقه‌های مفقوده خوشه است که با توجه به شرایط فعلی استان و نبود کارگاه رنگرزی طبیعی یکی از نیاز‌های ضروری استان در این زمینه محسوب می‌شود.

کردستانی بیان کرد: یکی از اقدامات اساسی انجام شده پس از تشکیل این کارگاه، تهیه آلبومی از فرمول‌های رنگزا‌های طبیعی جهت تولید انبوه در قسمت کارگاهی و جلوگیری از خروج سرمایه به خارج از استان است.

انتهای پیام/ز
 
 

شروع به کار اولین آزمایشگاه تخصصی رنگرزی طبیعی الیاف فرش

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر