کد خبر: ۶۷۲۴۷۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۱
رییس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد:

رییس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان: شهروندان ضمن رعایت نکات امنیتی، مراقب افراد سودجو که با شگردهای جدید کلاهبردارانه اقدام به سوءاستفاده از حساب‌های بانکی شهروندان می‌کنند باشند.

امنیت کارت‌های بانکی ضرورتی اجتناب ناپذیربه گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ علی سرحدی با تاکید بر ضرورت محرمانگی رمز کارت بانکی گفت: شهروندان هرگز اطلاعات حساب بانکی و شخصی خود را در اختیار فرد یا افراد غریبه قرار ندهند و در صورت نیاز به کمک و راهنمایی، از افراد مطمئن کمک بگیرند.

وی یادآور شد: در ماه‌های اخیر برداشت‌های غیر مجاز از حساب شهروندان که غالباً به واسطه غفلت یا سهل انگاری صاحب حساب در نگهداری کارت عابربانک خود صورت می‌گیرد، زیاد گزارش شده است که شهروندان می بایست رمزهای اول و دوم کارت بانکی خود را به خاطر سپرده و از قرار دادن و یا نوشتن رمز کارت بر روی آن یا در مجاورت کارت بانکی خود خودداری کنند.

وی افزود:  شهروندان به هیچ عنوان کارت بانکی و اطلاعات حساب بانکی علی‌الخصوص رمز دوم کارت خود را در اختیار دیگران حتی آشنایان خود قرار نداده و نسبت به حفظ و نگهداری آن توجه لازم را داشته باشند و در صورت لزوم برای واگذاری کارت به اطرافیان خود در اولین فرصت نسبت به تغییر رمز اول و دوم کارت بانکی خود اقدام نمایند.

رییس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان گفت: از دیگر نکاتی که می‌بایست مد نظر کاربران قرار گیرد پرهیز از انتخاب هرگونه رمز قابل حدس نظیر؛ سال تولد و ... برای کارت‌های بانکی و توجه به تغییر دوره‌ای رمز اول و دوم کارت بانکی توسط شهروندان است.

وی در پایان بر ضرورت افزایش ضریب امنیت حساب‌ها تاکید کرد و گفت:  شهروندان می‌توانند ضمن چک کردن ‌موجودی حساب‌های بانکی، مخصوصا حساب‌های عابر بانک خود را در فاصله‌های زمانی مناسب‌، اقدام به فعال نمودن سامانه پیامک حساب بانکی خود با هدف اطمینان از صحت عملیات دریافت، پرداخت و انتقال وجه ‌در کوتاه‌ترین زمان ممکن نمایند تا از هرگونه تراکنش مطلع شوند تا در صورت برداشت سریعا اقدامات لازم مثل مسدود سازی کارت و شکایت را بتوانند انجام دهند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر