کد خبر: ۶۷۲۴۷۸۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون بسیاری از روستاهای شهرستان خلخال با مشکل کم آبی مواجه هستند که در این زمینه برخی اهالی روستاها حتی آب شرب سالم هم ندارند.

به گزارش خبرنگار گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل؛ بشیر خالقی  افزود: مشکل کم‌آبی در روستاهای خلخال واقعیت دارد و هم اکنون در 23 روستا مشکل آب شرب داریم.

وی با اشاره به وضعیت کم‌آبی در روستاهای بخش خورش رستم و به ویژه منامن گفت: روستاییان محروم خلخالی در روستاها نیازمند آب شرب سالم و بهداشتی هستند و اگر گاه در تریبون‌های مختلف اعلام می‌کنیم روستایی آب برای وضو ندارد این حقیقت است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نبود آمایش‌های سرزمینی در استان اردبیل در بحث ایجاد زیرساخت‌ها و تصمیم‌های عجولانه در این خصوص تصریح کرد: اگر امروز مردم با خسارت‌های میلیونی متضرر می‌شوند پاسخگو کیست؟ اینکه با برنامه‌ریزی نادرست در مکان‌یابی فرودگاه اردبیل و پروازها به تأخیر می‌خورد و همه مردم را به ستوه آورده است حقیقت دارد و باید مشکلات این حوزه که سرمایه‌گذاری عظیمی نیز داشته است حل شود.

وی با اشاره به مناطق پرآب در اردبیل از جمله شمال استان گفت: شاید اگرپتروشیمی اردبیل در مکان‌یابی اولیه در مناطق پرآب کنگ زنی و ایجاد می‌شد اکنون با این مشکل مواجه نبود و زیرساخت‌هایی که نیازمند آب فراوان برای راه‌اندازی این واحدها است حتما باید با دقت مورد بررسی قرار می‌گرفت.

وی ادامه داد: در بعضی روستاها آب در منابع ذخیره آب روستا موجود بوده و اهالی اقدام به خرید تانکرهای بزرگ و ذخیره در داخل خانه‌ها کرده‌اند که بعضا ذخیره‌سازی روزانه آب در تانکرهای خانگی کوچک از منبع اصلی آب روستا موجب نارضایتی و نرسیدن آب به سایر اهالی می‌شود که از روستاییان خواهشمندیم در حد امکان با صرفه‌جویی در مصرف سایر روستاییان را در استفاده از این نعمت الهی بهره‌مند سازند.

انتهای پیام/س

مشکل جدی آب شرب در 23 روستای شهر خلخال

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر