کد خبر: ۶۷۲۴۸۰۰
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳

مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال گفت: رئیس AFC امروز «جمعه» گره‌ای نمادین به قالیچه‌ی جام ملت‌های آسیا می‌زند.

زمان آبادی: شیخ سلمان  قالی جام ملتهای آسیا را گره می زند/ توپ ملیله دوزی شده معادل  30 میلیارد تومان استغلامحسین زمان آبادی مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برنامه‌های فرهنگی برای مراسم افتتاحیه عملیات احداث مرکز ملی فوتبال با حضور شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار کرد: طبق روال همه ساله و در صورتی که شرایط فراهم شود مسئولان فیفا و‌ ای اف سی برای بازدید فعالیت‌های صورت گرفته به ایران می‌آیند. یکی از کار‌های مهمی که قرار است انجام شود این است که فدراسیون فوتبال می‌خواهد یک ساختمان جدید در شان فوتبال کشورمان را در این منطقه ایجاد کند که زمینش از وزارت ورزش وجوانان گرفته شده است. ما از اینفانتینو رئیس فیفا دعوت کردیم و او مدتی پیش به ایران آمد و بازدیدی از مجموعه‌های ورزشی ما داشت و کمک‌هایی از طرف فیفا به ما شد. اکنون با دعوت از شیخ سلمان رئیس‌ کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد داریم از امکانات آسیا برای فوتبال کشورمان استفاده کنیم.

او درباره برنامه‌های فرهنگی برای مراسم بازدید شیخ سلمان از مرکز ملی فوتبال کشورمان در نظر گرفته شده است، گفت: قرار است قالیچه ای برای جام ملت‌های آسیا بافته می‌شود که شیخ سلمان گره‌ای به این قالیچه می‌زند. البته قسمتی از این قالیچه بافته شده است و رئیس‌ ای اف سی به صورت نمادین گره به قالیچه می‌زند تا در بافت آن سهیم باشد. یک توپی که ملیله دوزی شده است و قیمت برآورد شده برای این توپ در حدود ۲ میلیون دلار معادل ۳۰ میلیارد تومان است. ما این توپ با کمک حراست‌ به نمایش گذاشتیم.

توپ ملیله دوزی را در جام جهانی آینده به نمایش می‌گذاریم

زمان آبادی درباره اینکه این توپ تولید داخل است، بیان کرد: این توپ از سوی گروه صنایع دستی ملیله دوزی ساخته شده است و این توپ را به نمایش می‌گذاریم تا قدرت صنایع دستی خود را نشان بدهیم. کار ملیله دوزی این است که شمش نقره را تبدیل به نخ می‌شود و با آن شروع به بافتن می‌کنند. چند سال طول کشیده تا این توپ بافته شده است. این توپ در گذشته هم به نمایش گذاشته شده بود، اما با حضور شیخ سلمان قصد داریم توانمندی صنعت داخلی خود را به نمایش بگذاریم. حتی اگر امکان پذیر باشد این توپ را در جام جهانی به نمایش بگذاریم.

فقط یک قالی در جام ملت‌های آسیا تقدیم‌ ای اف سی می‌کنیم

مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال درباره اهدای یک قالی به هر یک از حریفان تیم ملی در جام ملت‌های آسیا گفت: برای همه حریفان خود در جام ملت‌های آسیا یک قالی در نظر نگرفتیم بلکه فقط یک قالی را آماده می‌کنیم تا تقدیم شیخ سلمان رئیس‌ ای اف سی کنیم.

ما به کار‌های فرهنگی باشگاه پرسپولیس نظارت می‌کنیم

زمان آبادی درباره اینکه نظارت و مشورتی برای بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا خواهد داشت، تصریح کرد: در ماه ربیع الاول باید مراسم شادی داشته باشیم و مردم هم علاوه بر اینکه فوتبال تماشا می‌کنند باید برنامه شادی را برایشان فراهم کنیم. طبیعی است باشگاه پرسپولیس دعوت کرده از خواننده‌هایی که در بازی فینال اجرا برنامه کنند و ما هم اصرار داریم که باشگاه پرسپولیس خودش به طور مستقل برنامه‌های فرهنگی را اجرا کند. ای اف سی هم به این موضوع تاکید دارد لذا کار فرهنگی برعهده آنها است و فدراسیون فوتبال فقط نظارت می‌کند.


بیشتر بخوانید: سرجینیو: خوشحالم که در ورزشگاه آزادی بازی می کنم

اتفاقات سیاسی در ورزشگاه کاشیما می‌تواند قهرمانی این تیم را در لیگ قهرمانان از بین ببرد

قطبی: ورزشگاه آزادی،کولوسئوم فوتبال در آسیا است


انتهای پیام/ 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر