کد خبر: ۶۷۲۴۹۸۹
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۵
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان خبر داد؛

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان از محکومیت ۹۹ میلیارد ریالی قاچاقچیان کالا و ارز در زنجان خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛ مرتضی ممیزی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به نظارت دقیق تعزیرات حکومتی استان بر عملکرد اصناف اظهار کرد: طبق آمار احصا شده بیشترین تخلفات ثبت شده برای اصناف در حوزه درج نشدن قیمت بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با بیان اینکه از آغاز سال جاری تا پایان مهر امسال ۸۸۵ مورد تخلف عدم درج قیمت در استان ثبت شد افزود: همچنین آمار تخلفات در حوزه گران‌فروشی نیز ۴۶۹ مورد و در زمینه عدم صدور فاکتور ۳۵۴ مورد بوده است.

وی همچنین تخلفات ثبت شده در حوزه نداشتن پروانه کسب را ۲۸۱ مورد و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی را ۲۳۳ مورد اعلام کرد و گفت: در زمینه کم‌فروشی نیز تعداد تخلفات ۲۳۲ مورد بوده است.

ممیزی در ادامه به چند پرونده مهم و ملی رسیده به تعزیرات حکومتی در بخش‌های مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: در حوزه کالا و خدمات ۵۶ پرونده به تعزیرات حکومتی وارد و ۵۰ پرونده مختومه شده که میزان محکومیت متخلفان نیز بیش از ۶۲ میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان همچنین پرونده‌های رسیده در بخش قاچاق را ۴۵ فقره اعلام کرد و افزود: از این تعداد پرونده ۴۱ فقره مختومه شده و میزان محکومیت متخلفان نیز بیش از ۳۵ میلیارد ریال بوده است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۱۰۱ پرونده مهم و ملی به تعزیرات حکومتی ارجاع و از این تعداد ۹۱ فقره مختومه شده است تصریح کرد: میزان محکومیت متخلفان در این دو بخش ۹۹ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال بوده است.

ممیزی به اهم پرونده‌های رسیدگی شده در این دو بخش اشاره کرد و گفت: محکومیت ۴ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال دو قاچاقچی ارز، محکومیت ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی قاچاقچی سیگار به علت قاچاق ۵۲۹ هزار و ۴۸۰ نخی سیگار، ضبط خودروی نفتکش و جریمه یک میلیارد ریالی قاچاقچی ۳۴ هزار لیتری نفتگاز و محکومیت ۱۷۹ هزار یورویی به دلیل عدم ایفای تعهدات واردکنندگان در قبال دریافت ارز و محکومیت یک میلیارد و ۶۵۸ میلیون ریالی دو شرکت متخلف آردسازی به دلیل عدم رعایت سبوس‌گیری از جمله این پرونده‌ها بوده است.

انتهای پیام/پ

قاچاقچیان کالا و ارز در زنجان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر