کد خبر: ۶۷۲۵۰۲۷
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۲
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد:

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد گفت: در حال حاضر ۲۲هزار نفر در استان بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر هستند.

به گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ؛ حسن ابراهیمی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد در حاشیه بازدید از روستا‌های بخش مرکزی بافق از لزوم بیمه شدن تمامی سرپرست‌های خانوار خبر داد و افزود: به دنبال این هستیم که با کمک نهاد و سازمان‌های وابسته به جامعه روستایی بتوانیم تمامی افراد سرپرست خانوار را به نحوی وصل این بیمه کنیم.

ابراهیمی گفت: سعی می‌شود که در آینده هیچ کدام از افراد مشتمل، فاقد بیمه نباشند و از انواع مستمری بگیران و خدمات بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در استان ۲۲هزار نفر بیمه شده وجود دارد تصریح کرد: از این تعداد ۲هزارو ۶۲۶سرپرست خانوار هستند که در حال دریافت انواع مستمری این صندوق هستند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد خاطر نشان کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر یکی از ۴صندوق بیمه عمومی کشور است که در راستای بهره مندی کشاورزان، روستائیان، عشایر و ساکنان شهر‌های زیر۲۰هزار نفر که فاقد بیمه بازنشستگی هستند تشکیل شده است.

بخشدار مرکزی بافق نیز در حاشیه این بازدید بر ضرورت کمک به ماندگاری جمعیت در روستا‌ها تاکید و بیان کرد: برای جلوگیری از مهاجرت روستانشینان به شهر‌ها برنامه ریزی‌هایی انجام شده که ایجاد اشتغال و جذب گردشگر در اولویت است.

داوود پورامینی به استعداد‌های شهرستان در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و گفت:در حوزه گردشگری ۷روستای ثبت ملی و استانی و در حوزه‌های دام، طیور، کشاورزی و نخیلات نیز حوزه کار وجود دارد.

وی افزود:اخیرا باتوجه به تسهیلات حمایتی دولت در بحث اشتغال سعی شده از تمامی حوزه‌ها حمایت شود و به تولید و اشتغال توسعه بخشیده شود.

گفتنی است: بخش مرکزی بافق از سه دهستان مبارکه، سبزدشت و کوشک با ۵هزار و ۳۰۰نفر جمعیت تشکیل شده است.

انتهای پیام/ص

۲۲هزار نفر در استان یزد بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر هستند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر