کد خبر: ۶۷۲۵۲۰۱
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
رئیس شورای شهر همدان عنوان کرد:

رئیس شورای شهر همدان گفت:فرهنگ سازی در خصوص کتاب و کتاب‌خوانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

ضرورت توسعه وترویج فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی در همدانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، کامران گردان، رئیس شورای شهر همدان به اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی اشاره کرد و افزود: موضوع کتاب و کتاب‌خوانی از دیر باز اهمیت زیادی در جامعه داشته اما به نظر می رسد علارغم تمهیداتی که در این خصوص انجام شده سرانه مطالعه قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه برای تمام اقشار و گروه‌های سنی جامعه کتاب وجود دارد، گریزی به تاثیر گذاری کتابخوانی از سنین کودکی زد و عنوان کرد: فرهنگ سازی در زمینه کتاب موضوعی است که باید از سنین کودکی بدان توجه شود.

رئیس شورای شهر همدان با اشاره به اینکه فرهنگ سازی در خصوص کتاب و کتاب‌خوانی از اهمیت بالایی برخوردار است، خاطر نشان کرد: دسترس قرار گرفتن کتاب برای همه اقشار جامعه نکته مهمی است که باید بدان توجه شود.

گردان عنوان کرد: با توجه به بالا رفتن هزینه کاغذ و چاپ باید تمهیداتی را برای اینکه کتاب با قیمت مناسب در اختیار افراد قرار گیرد انجام داد.

وی ادامه داد:شورای اسلامی شهر همدان و شهرداری تعامل خوبی در این راستا داشته و با قرار دادن مکان هایی برای عرضه کتاب همچون فرهنگسرها و تالار قرآن سعی در گسترش فضای کتابخانه ای شهر دارند.

رئیس شورای شهر همدان هزینه در بحث کتاب و کتابخوانی از سوی مدیریت شهری را یک نوع سرمایه گذاری برای داشتن شهر خوب و مطلوب عنوان کرد و گفت: ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در همدان، سرمایه گذاری بزرگی است که نتیجه آن در میان مدت و بلند مدت نمایان می شود و از همین رو شورای شهر و شهرداری تمام سعی خود را در این خصوص انجام می دهد.

گردان گفت: سرمایه گذاری در زمینه کتاب و کتاب‌خوانی نقش بسزایی در حرکت به سمت جامعه ایده آل شهروندی دارد.

انتهای پیام/ب

سرمایه گذاری در زمینه کتاب و کتاب‌خوانی نقش بسزایی در جامه دارد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر