کد خبر: ۶۷۲۵۳۱۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶

متعاقب برگزاری نشست صلح مسکو در روسیه وزارت خارجه پاکستان با صدور بیانیه ای از تلاش های روسیه در راستای برقراری صلح در افغانستان حمایت کرد.

حمایت پاکستان از تلاش های روسیه در روند صلح افغانستانبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، «محمد فیصل» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان طی بیانیه ای ضمن حمایت از تلاش های روسیه در راستای برقراری امنیت در افغانستان، گفت که مسئله افغانستان تنها از طریق سیاسی قابل حل است.

وی افزود که همه طرف های شرکت کننده در این نشست باید ضمن در نظر گرفتن منافع کشورهای همسایه افغانستان، از موضع سخت خود کناره گیری کرده  و  انعطاف بیشتری در این زمینه به خرج دهند.

لازم به ذکر است که گفتگوهای صلح چند جانبه افغانستان روز جمعه (۱۸ عقرب/ آبان)  در مسکو با مشارکت نمایندگانی از گروه طالبان و شورای عالی صلح افغانستان برگزار شد. این نخستین باری است که هیئتی از نمایندگان طالبان در نشست صلح مسکو شرکت می کند.

دولت افغانستان  دراین نشست حضور رسمی نداشت و شورای عالی صلح این کشور به عنوان نهاد مستقل در این نشست شرکت داشت.

دولت افغانستان همواره تاکید داشته که روند مذاکرات صلح با طالبان باید به رهبری افغان‌ها و با مالکیت افغان‌ها انجام شود و به همین دلیل در نشست مسکو حضور رسمی نداشت.

این مذاکرات در حالی برگزار می‌شود که زلمی خلیل زاد، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای صلح افغانستان، دور دوم سفرهای خود به منطقه را آغاز کرده و در تلاش است تا به مذاکرات صلح افغانستان با ابتکار آمریکا جان تازه ببخشد.

به نوشته مهر، گروه طالبان یک ماه پیش تایید کرد که نمایندگان این گروه با خلیل زاد در قطر گفتگو کردند.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر